Запис на прийом

Що буде із зором якщо не лікувати глаукому | Оптимал

Що буде із зором якщо не лікувати глаукому

“Буває часом сліпну від краси…”

Л. Костенко

 

Велике щастя вміти відчувати всю глибину життя, а ще більше щастя бачити всю красу відчуттів… Проте… Підступний крадій зору… ГЛАУКОМА!

Грецькою “зелена вода”, “колір морської хвилі”, (такою відсвічує зіниця в пізніх стадіях захворювання).

З’являючись непомітно вона залишає по собі пошматовані “уламки” зору або ж зір як у “тунелі” а чи і суцільну темряву (сліпоту).

Глаукома – це хронічне прогресуюче захворювання очей що характеризується періодичним або постійним підвищенням очного тиску вище толерантного для даної людини з подальшим враженням зорового нерву та веде до незворотної втрати зору.

За статистикою: 2-3% населення світу хворих на глаукому, тобто близько 70 млн осіб, 8 млн з яких осліпли внаслідок неї.

 

Що може сприяти виникненню глаукоми:

 

  • вік старший за 40 років;
  • спадковість по глаукомі;
  • цукровий діабет;
  • серцево-судинні захворювання;
  • міопія високого ступеню;
  • далекозорість;
  • катаракта;
  • травми очей та ін.

 

Чому знижується зір

Для належного функціонування зорового апарату потрібно щоб усередині ока підтримувався нормальний (10 – 20 мм.рт.ст.) тиск який створює внутріочна рідина.

Порушення рівноваги між кількістю внутріочної рідини що виробляється в оці і кількістю що відтікає із нього призводить до періодичного або постійного підняття очного тиску що в свою чергу веде до порушення життєдіяльності клітин сітківки та зорового нерву а за тим до часткового чи повного його відмирання (атрофії). Як наслідок зниження зору.

 

Як запідозрити глаукому

Вас має насторожити:

 

  • поява затуманення зору особливо вранці “райдужні кільця” при погляді на джерело світла
  • “мушки” перед очима
  • важкість біль в очах та ін.

 

Як призупинити хворобу

Найперше то виявити її на ранній стадії, тому важливо проходити огляд офтальмолога один раз на рік, а при наявності факторів ризику і частіше. При встановленні діагнозу глаукоми обов’язково притримуватися рекомендацій даних лікарем щодо її лікування та ведення визначеного способу життя.

 

Як лікувати глаукому

Мета лікування – нормалізація очного тиску.

Починають із застосування протиглаукомних крапель які крім зниження тиску покращення відтоку рідини, або ж зменшення її продукції мають забезпечити покращення життєдіяльності клітин сітківки та зорового нерву.

Проте, якщо зорові функції погіршуються далі, а тиск не нормалізується, а пацієнт в силу тих чи інших причин немає змоги притримуватися режиму, закапування протиглаукомних крапель рекомендовано хірургічне оперативне або лазерне лікування.

Наразі будь-який вид лікування сприяє лише стримуванню прогресування захворювання і відтерміновує настання сліпоти. Але ж без лікування “темрява” приходить швидше!

Зір при глаукомі неможливо повернути, проте можливо призупинити процес її розвитку.

 

Бережіть себе і свій зір! Бажаємо завжди сприймати світ у всій його красі!

Колектив лікарів центру зору «Оптимал» бажає Вам здоров’я!

Клініка Оптимал завжди піклується про ваші очі!

Запишіться на консультацію за телефонами 0 800 33-15-40, 097 369-71-05 або скористайтеся замовленням зворотного дзвінка, натиснувши на кнопку в правому нижньому кутку.


Пошук

+