Запис на прийом

Як зберегти зір людям працюючим за комп’ютером | Оптимал

Як зберегти зір людям працюючим за комп’ютером

Як зберегти зір людині, що працює за комп’ютером?

В сучасному світі ми невід’ємно пов’язані з гаджетами, багато часу проводимо з комп’ютером. Зображення, що формується на комп’ютерному екрані, принципово відрізняється від звичних оку об’єктів спостереження: воно світиться, складається з дискретних точок(пікселів), мерехтить, не має чітких границь.

Саме це і викликає банальну зорову втому, а не, як вважалося, фізичне випромінювання монітора, зокрема електромагнітне поле. Наші очі не пристосовані до такого значного навантаження, тому ми повинні подбати про збереження нашого зору.

Основні симптоми втоми очей при роботі за комп’ютером:

  • швидка стомлюваність при читанні,
  • відчуття «важких повік», сухості або печіння в очах,
  • «затуманеність» зору,
  • болі при русі очних яблук,
  • тимчасове погіршення зору,
  • почервоніння очей,
  • біль в шийному відділі хребта,
  • головний біль.

Існують прості правила, які допоможуть зменшити негативний вплив на зір та зберегти здоров’я. Важливе значення має рівень яскравості монітору. Екран не повинен бути яскравішим, ніж освітлення довкола. Якщо ви часто працюєте в таких умовах, краще або збільшити кількість світла в кімнаті, або зменшити яскравість дисплею.

Серед користувачів популярна хибна думка, що екран потрібно встановлювати максимально далеко від очей, ледве не на відстані витягнутої руки. Це було вірно за часів старих ЕЛТ-моніторів з електромагнітним випромінюванням, але не сьогодні. Сміливо розташовуйте монітор на комфортній для вас відстані, так, щоб не доводилось мружитися, вдивляючись в дрібний шрифт. Особливо це важливо для дисплеїв з високою роздільною здатністю та маленькою діагоналлю.

Дотримуйтесь простого правила при роботі з гаджетами, а саме: кожні 20 хвилин роботи з монітором робити перерви на 20 секунд, та при цьому дивитись на далеку відстань, що дорівнює 20 футам (6 метрів).

Не забувайте про використання спеціальних окулярів для комп’ютера. Спеціальні окуляри для роботи за комп’ютером підвищують контрастність зображення та прибирають відблиски. 

 

Особливість якісних лінз для комп’ютерних окулярів полягає в наступному:

 

  • По-перше, лінзи повинні містити блублокери – це фільтри, що блокують синій спектр, який в надмірній кількості випромінюють монітори комп’ютерів. Синій спектр, потрапляючи на сітківку ока, пригнічує інші кольори. Через це погіршується різкість зору.
  • По-друге, на поверхні захисних окулярів має бути антиблікове покриття.

Дотримуючись усіх цих простих правил Ви збережете свій зір на довго!

Колектив лікарів центру зору «Оптимал» бажає Вам здоров’я!

Клініка Оптимал завжди піклується про ваші очі!

Запишіться на консультацію за телефонами 0 800 33-15-40, 097 369-71-05 або скористайтеся замовленням зворотного дзвінка, натиснувши на кнопку в правому нижньому кутку.


Пошук

+