ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Що таке катаракта?

Будь-яке помутніння кришталика і його капсули називається катарактою

Що таке глаукома?

Глаукома – хронічне захворювання очей, що характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску (ВОТ) з розвитком трофічних розладів в шляхах відтоку внутрішньоочної рідини, в сітківці і в зоровому нерві, які обумовлюють появу типових дефектів в полі зору і розвитку крайової екскавації (поглиблення, продавлювання) диска зорового нерва.

Чи можна вилікувати короткозорість?

На жаль ні. Ніде в світі короткозорість не виліковується! Вона корегується окулярами, контактними лінзами (денним, регулярної заміни) а також нічними контактними лінзами (які можуть призупиняти прогресію короткозорості). Відсутність будь-яких з перерахованих вище видів корекції хворобу тільки посилює, і на жаль тільки прискорює прогресуванню короткозорості.

Чи правда, що після того як одягнути окуляри - зір "падає" швидше?

Черговий міф! Людина повинна бачити добре. А дитина тим більше! Так як у дітей зоровий аналізатор знаходиться в процесі розвитку. Якщо не забезпечити йому всі умови для цього, то в більш старшому віці підняти зір може виявитися не так просто, а іноді і неможливо.

Навіщо капати краплі для "сухого ока", якщо при цьому отже течуть сльози?

Синдром сухого ока – це втрата або зниження здатності ока виробляти природну сльозу. Але зміна складу сльози також може бути причиною виникнення синдрому сухого ока. У нормі сльоза складається з трьох компонентів – води, муцину і жиру. При порушенні будь-якого з цих трьох компонентів, очі можуть не отримувати живлення та захист, які йому необхідні. Найчастіше в сльозі міститься недостатня кількість жиру, це призводить до випаровування, подразнення ока і до надлишкової сльозоточивості (що іноді збиває з пантелику пацієнта: сліз то достатньо!). Але лікування цього захворювання полягає тільки в замісному застосуванні штучної сльози, яких на сьогоднішній день існує велика кількість. І компетентно їх може підібрати вам тільки хороший фахівець!

Чи можна ставити компрес при запальних захворюваннях?

Самолікування гострих запальних захворювань НЕБЕЗПЕЧНО для здоров’я і життя! Не полінуйтеся, проконсультуйтеся у фахівця!

Контактні лінзи це небезпечно?

Це безпечно, якщо виконувати всі рекомендації лікаря і не порушувати правила носіння МКЛ. Антирекламу контактні лінзи приносять користувачі – “двієчники”, які систематично порушують всі приписи. Контактні лінзи більш фізіологічний метод корекції, який дарує людині більше свободи та можливостей.

Що таке астигматизм?

Астигматизм – це несферичність будова рогівки або кришталика (рідше). Що в результаті дає нечіткий фокус на сітківці і зниження зір, розмитість зображення. Як правило це стан вроджене, але може бути і придбаним в результаті травм, запалень. Коригується окулярами, контактними лінзами.

Чи варто відтягувати момент одягання окулярів?

З віком відбувається зміна еластичності кришталика, він втрачає здатність змінювати кривизну своєї поверхності. Пресбіопія – вікове ослаблення акомодації (у людей від 35-40 років і старше).  Тому в цьому віці, при пресбіопії, відтягуючи використання окулярів для роботи, людина відчуває швидку втому при роботі на близькій відстані, головний біль, дратівливість, відчуття дискомфорту в очах.

Що бачать новонароджені?

Новонароджені діти не фіксують погляд. Реакція фіксації з’являється до 4-5 тижня життя. Далі розвивається реакція стеження. Гострота зору розвивається поступово, у міру зростання очей і головного мозку. В 1 міс дитина може фіксувати об’єкт на відстані 2-3 м, в 3 місяці – 5 м, в 6 міс він бачить 20-30%, в рік 50-60%. 100% зору і вище дитина досягає у віці 6-7 років. Сприйняття кольорів з’являється в двомісячному віці і досягає повного свого розвитку до 2-4 років.

Хочете знати більше?

У вільний від роботи час, наші фахівці пишуть ознайомчі статті для відвідувачів сайту. Ми намагаємося повністю розкрити всі найцікавіші аспекти офтальмології, розвіяти міфи і забобони.

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?

Фахівці нашої клініки з радістю дадуть відповідь на всі Ваші запитання.