Запис на прийом

Чи потрібно носити сонцезахисні окуляри восени та взимку? | Оптимал

Чи потрібно носити сонцезахисні окуляри восени та взимку?

Сьогодні поговоримо про сонцезахисні окуляри та коли їх носити.

Як тільки на вулиці з’являється сонце і наближається літо, як всі відразу починають діставати свої сонцезахисні окуляри або купувати нові. Але хотілося б уточнити, що сонцезахисні окуляри можна і навіть потрібно носити не лише у літню пору року! 

А чому ? Саме це ми розберемо сьогодні.

І поговоримо про шкоду або користь, які можна знайти користуючись цим улюбленим аксесуаром, а також про те, коли він необхідний.

Адже сонцезахисні окуляри це не тільки справа стилю, а й насамперед Здоров’я наших очей.

Ви повинні завжди пам’ятати, що сонцезахисні окуляри в жодному разі не можна купувати в неспеціалізованих та неперевірених місцях. Адже неякісний пластик не просто буде марним, а ще, що найголовніше, може сильно нашкодити Вашим очам, а саме сітківці.

Давайте докладніше розберемо механізм дії сонцезахисних окулярів. Коли Ви надягаєте окуляри з темними скельцями – очам стає темно, частина світлових променів блокується тонуванням скелець і око, в силу своєї природи та фізіології прагне отримати більше інформації про навколишній простір – зіниці розширюються. Той самий ефект у зворотньому напрямку, звуження зіниці відбувається при надлишку світла, в дуже яскравій місцевості людина інстинктивно “мружиться” зменшуючи потік світлових променів в око. Розширюючись, зіниця тим самим збільшує доступ світлових променів і супутніх світлових ультрафіолетових променів до сітківки. Адже для Вас не є секретом той факт, що сонце, як джерело світла, несе у своїх променях різні спектри, в тому числі і згубний у великих кількостях – ультрафіолет. Зіниця це як вікно всередину ока. Тому питання правильного підбору сонцезахисних окулярів дуже важливе для Вашого зору в цілому. У жодному разі не можна купувати дешеві в переході, на ринку чи ще в якихось сумнівних місцях. Вони повинні бути придбані тільки в спеціалізованих місцях, оптиках, де Вам нададуть якісний і дійсно сонцезахисний товар, що має сертифікати та перевірений досвідом використання на практиці, а також допоможуть підібрати окуляри за Вашим смаком, уподобаннями, стилем та можливо якимось іншим особливостям згідно Вашими вимогам

Не варто забувати, що в оптиці Ви можете придбати всілякі варіанти окулярів, що захищають від ультрафіолету.

Це можуть бути окуляри з діоптріями, якщо Ви їх носите у повсякденному житті, але матимуть фотохромне покриття або, як називають у народі – хамелеон. Це скельця які затемнюються з різною інтенсивністю залежно від яскравості світла. І коли ви заходите у напівтемне приміщення – вони стають прозорими, не обмежуючи Ваш зір.

Також, якщо ви часто їдете за кермом – можна придбати окуляри для кермування, які будуть нести в собі кілька функцій. Це і захист очей від УФ і сертифіковане покриття антивідблиску, яке захистить Вас як в ясний сонячний день, так і на нічній дорозі, з сліпучим зустрічним світлом.

Є окуляри для велосипедистів, вони відрізняються формою та міцністю матеріалу з якого вони виготовлені. 

Такі окуляри Ви зможете носити цілий рік і за будь-якої погоди, а отже – будете захищені!

І ось ще що важливо знати, з чого ми, власне, і починали. Очі потрібно захищати не тільки влітку, але влітку, звичайно ж, особливо.

Давайте разберем по порах року:

Осінь. Ви повинні знати, що сонце активне практично до кінця жовтня, а це означає, що окуляри все ще мають місце бути. Не варто їх відкладати як тільки на календарі бачите 1 вересня.

Зима. Хоча останнім часом зима не дуже часто радує нас снігом, але він все ж таки буває. А сніг діє як дзеркало і відбиває сонячне світло, яке може нашкодити сітківці. Сніг та лід у сонячний день можуть бути небезпечними. Особливо, коли Ви вирушаєте взимку до гор. Не забудьте прихопити із собою «захист».

Весна. Крига розтанула, сніг зійшов, літо непомітно підбирається, а з ним і сонце знову стає активним і шкала УФ впевнено повзе вгору. Тому з кінця березня намагайтеся використати знову окуляри, які чудово доповнять ваш стиль!

Літо. Ну, тут все ясно, активне та яскраве сонце, яке дає відблиск від багатьох поверхонь; відпочинок біля води; довгий світловий день.

Тепер ми розібрали як же «працюють» сонцезахисні окуляри і чому їх потрібно носити практично цілий рік.

Будьте здорові!

Колектив лікарів центру зору «Оптимал» бажає Вам здоров’я!

Клініка Оптимал завжди піклується про ваші очі!

Запишіться на консультацію за телефонами 0 800 33-15-40, 097 369-71-05 або скористайтеся замовленням зворотного дзвінка, натиснувши на кнопку в правому нижньому кутку.


Пошук

+