Запис на прийом

Рекомендований календар обстеження зору у дітей | Оптимал

Рекомендований календар обстеження зору у дітей

Після народження дитини зоровий аналізатор продовжує свій розвиток, який закінчується у віці 7-9 років. Якщо ж в цей важливий період очі дитини функціонуватимуть неправильно, головний мозок (а зоровий образ формується саме там!) не зможе “навчитись” сприймати зорову інформацію. Навіть якщо вирішити проблему пізніше, дитина, на жаль, не зможе бачити повноцінно. Тому дуже важливо своєчасно перевіряти стан очей немовлят.

Перший огляд офтальмолога має проходити ще в пологовому будинку. Це має бути скринінговий огляд, на предмет виключення грубих вроджених вад очей:

  • анофтальм, мікрофтальм
  • вроджена катаракта
  • вроджена глаукома
  • анірідія
  • вроджене помутніння рогівки
  • вроджений птоз, колобому повік, блефарофімоз та інші.

Особливо ретельно обстежують передчаснонароджених дітей. Для них подальші огляди офтальмолога відбуваються згідно індивідуального графіка.

Повторний огляд офтальмолога виконується в 1 міс віці. В цьому віці деякі батьки відмічають гнійне запалення очей, що може бути наслідком непрохідності сльозно-носового каналу. У новонароджених дітей сльозно-носовий канал зачасту перекритий плівкою. Після народження плівка розривається відразу або в перші 3-4 тижня. Деякі ж діти потребують медичної допомоги — зондування сльозно-носового каналу.

Гострота зору у дитини розвивається поступово.Так новононароджені діти бачать 0,03 (3 %), в 1 міс — 0,05, 3 міс — 0,1, 6 міс — 0,2-0,3, в 1 рік — 0,5-0,6. Гострота зору рівна 1,0 (100%) і більше формується у більшості дітей до 6-7 річного віку. Окрема увага приділяється огляду заднього відрізку очей — огляду сітківки та зорового нерва. За необхідності огляд може виконуватись в умовах медикаментозного мідріазу (коли медперсонал попередньо закрапає краплі, що тимчасово розширять зіницю).

Наступний огляд офтальмолога слід здійснити в 6 міс віці. На цьому огляді лікар визначить рефракцію дитини, що характеризує оптичну систему очей. В умовах нашого центру ми можемо здійснити це за допомогою безконтактного авторефрактометра. В цьому віці може бути точно встановлений такий діагноз, як косоокість. Несвоєчасне лікування косоокості призводить до зниження гостроти зору на  оці, що косить, порушення бінокулярного, просторового та стеріоскопічного зору. 

Послідуючий огляд варто виконати в 12 міс віці. Лікар оцінить рефракційні властивості очей дитини. В нормі вони мають становити біля + 2,0 дптр. Виявлені аномалії передбачають призначення очкової корекції.

Подальші огляди офтальмолога мають бути регулярними – 1раз на 6 міс.

Колектив лікарів центру зору «Оптимал» бажає Вам здоров’я!

Клініка Оптимал завжди піклується про ваші очі!

Запишіться на консультацію за телефонами 0 800 33-15-40, 097 369-71-05 або скористайтеся замовленням зворотного дзвінка, натиснувши на кнопку в правому нижньому кутку.


Пошук

+