Зміна зору при цукровому діабеті
Вітаємо! Давайте сьогодні поговоримо про зміну зору при Цукровому діабеті.
Багато людей з діагнозом цукровий діабет, на жаль, не можуть правильно сприймати рекомендацію ендокринолога звернутися до офтальмолога. Вони вважають, що рівень цукру в їх крові не має відношення очам і зору, але це помилкове припущення.
Підвищений цукор в крові впливає на стан судин у всьому організмі, в тому числі і в очах. Око – це судинний орган. І як тільки Вам було встановлено діагноз цукровий діабет, Ви повинні пройти ряд обстежень, на ряду з якими є консультація та діагностика у офтальмолога.
Досить часто люди з цукровим діабетом відзначають у себе перепади чіткості зору. Наприклад, вранці зір гірше або, навпаки, до вечора. Такі стани бувають при змінах рівня цукру в крові, частіше це буває при низькому рівні цукру. В такому випадку необхідно звернутися до офтальмолога для виключення появи змін на очному дні або катаракти.
Якщо ж з боку офтальмолога немає ніяких питань, то наступним етапом буде консультація ендокринолога. Бо якщо це перепади рівня цукру, то він обов’язково повинен бути відрегульований.
Якщо несприятливі процеси через діабету все ж почали відбуватися у Вас на сітківці (на очному дні), то ці зміни називаються ретинопатію.
При цукровому діабеті страждають в першу чергу судини. Вони стають як решето і дуже ламкі. Через це сітківка починає страждати від нестачі кисню, який несе кров і відбуваються зміни з судинами, в яких з’являються мікроаневрізми, а також крізь сітківку проростають нові судини, але вони як бур’ян на городі – мало того, що користі не несуть, так ще і в будь-який момент готові розірватися і тоді з’являються крововиливи на сітківці.
Спочатку маленькі, точкові, рідкісні. Потім їх стає більше, і вони збільшуються в розмірах. На цьому етапі зазвичай зберігається зір і людина ніяк не може запідозрити, що у нього є проблема. І тільки планові огляди офтальмолога можуть йому дати знати, що у нього є захворювання.
Якщо ж проблема вже прогресує, тоді ми можемо спостерігати на очному дні множинні крововиливи, відшарування, великі крововиливи в товщі сітківки.
Ще частим ускладнення при діабеті є катаракта. Через порушення обмінних процесів в організмі кришталик, навіть молодої людини, може швидко втрачати свою прозорість, що дає погіршення зору.
Тому якщо Вам поставили діагноз цукровий діабет, однозначно Ви повинні думати про свій зір і здоров’я з самого початку. Строго бути на призначені огляди і проводити додаткові методи діагностики, а якщо показано консервативне, лазерне або хірургічне лікування – не боятися, а робити! Інакше втратите зір.
Я вважаю, що при діабеті важливо щоб все було вчасно! Як то кажуть: «Іскру туші до пожежі, біду відводь до удару …»
Звертайтеся до фахівців, і вони обов’язково допоможуть Вам!
З повагою, Доленко Марія Володимирівна. Лікар офтальмолог першої категорії, спеціалізація цукровий діабет, лазерна коагуляції сітківки.
Колектив лікарів центру зору «Оптимал» бажає Вам здоров’я!
Клініка Оптимал завжди піклується про ваші очі!
Запишіться на консультацію за телефонами 0 800 33-15-40, 097 369-71-05 або скористайтеся замовленням зворотного дзвінка, натиснувши на кнопку в правому нижньому кутку.