Запис на прийом

Внутрішньоочний тиск – причини і методи лікування | Оптимал

Внутрішньоочний тиск – причини і методи лікування

Для початку дізнаємось що ж це таке внутрішньоочний тиск та яка його норма?

Внутрішньоочний тиск (офтальмотонус) – це тиск внутрішньоочної рідини (рідина знаходиться у передній камері ока та скловидному тілі) зсередини на орган.

Внутрішньоочна рідина або водяниста волога – прозора рідина, яка живить кришталик (прозору лінзу), райдужку, внутрішню частину рогівки. Вона містить хлориди, аскорбінова, молочну кислоту, білки.

Утворюється ВОР епітеліальними клітинами ціліарного тіла  з крові. Після утворення вона надходить в задню камеру ока, яка розміщується між кришталиком і райдужкою. Потім через зіницю відтікає в передню камеру ока, яка відмежована кришталиком та райдужкою позаду та рогівкою спереду. У місці переходу рогівки в склеру є Шлемів канал та трабекулярна сіткка, де рідина фільтрується та потрапляє у венозну систему.

Водяниста волога циркулює безперервно. Коли порушується баланс між її продукцією та відтоком внутрішньоочний тиск підвищується.

Які ж показники норми внутрішньоочного тиску?

Існують різні методики вимірювання ВОТ.

Вимірювання за допомогою метричних грузиків по методиці Маклакова -інструментальний апланаційний метод. Норма 20 +-3 мм.рт.ст.

Пневмотонометрія. Її суть полягає в дії на очне яблуко (точніше – рогівку) повітряного потоку під тиском. В результаті чого відбувається її апланація (сплющування). Отримані дані реєструються оптичною системою тонометра. Норма – 16-21 мм.рт.ст.

Тонометрія icare 100. Принцип роботи-миттєве  зіткнення одноразового наконечник з рогівкою пацієнта та пружинного відскоку (рикошету). Норма 10-20 мм.рт.ст.

Поняття «норма» – відносне! Тому  що «нормальний» тиск повинен забезпечувати нормальну функцію зорового нерву. Тобто стан при якому  зоровий нерв працює правильно і не спостерігається його загибелі. А ось у невеликої частини пацієнтів «норма» зовсім інша.

Коли внутрішньоочний тиск підвищується?

Фізіологічних вважають коливання ВОТ напротязі доби в межах 2-4 мм.рт.ст. Зранку ВОТ вищий.

Основна причина підвищення ВОТ – глаукома та офтальмогіпертензія. Важливо виділити і інші захворювання, які призводять до підвищення внутрішньоочного тиску – це гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, пухлинні процеси, підвищений внутрішньочерепний тиск, ендокринні захворювання, запальні захворювання ока (ірит, іридоцикліт, увеїт) та деякі стани

Як зрозуміти що у Вас підвищився Внутрішньоочний тиск?

Людина дуже рідко може відчути підвищення ВОТ самостійно. Але можна виділити декілька симптомів, які характерні для підвищеного внутрішньоочного тиску: затуманення зору, не чіткість, розмитість зображення, відчуття «розпирання» очних яблук, біль в скроневій ділянці та надбрівних дугах.

Колектив лікарів центру зору «Оптимал» бажає Вам здоров’я!

Клініка Оптимал завжди піклується про ваші очі!

Запишіться на консультацію за телефонами 0 800 33-15-40, 097 369-71-05 або скористайтеся замовленням зворотного дзвінка, натиснувши на кнопку в правому нижньому кутку.


Пошук

+