Запис на прийом

Обстеження при аномаліях рефракції | Оптимал

Обстеження при аномалії рефракції проводяться в клініці «Оптимал»

Аномалії рефракції – група захворювань в офтальмології, при яких зниження гостроти зору обумовлено порушенням гостроти зору на сітківці.

Загальні симптоми для всіх патологій:

 • Розпливчастість зору;
 • Швидка втомлюваність очей при виконанні зорової роботи;
 • Дискомфорт або біль при очному навантаженні.

Рефракційні аномалії бувають вродженого або набутого походження.

До них відносяться:

 • Міопія – у короткозорих осіб гострота зору не порушена поблизу. Зорова дисфункція спостерігається при спробі розглянути зображення, що знаходиться далеко. Для усунення симптоматики міопії – використовують розсіюють (мінусові) лінзи;
 • Гіперметропія – далекозорість проявляється нормальним зором при погляді в далину і зниженим зором – при розгляді зображень, розташованих поблизу. Коректують гіперметропії за допомогою збиральних (позитивних) лінз;
 • Астигматизм – розвиток захворювання обумовлено неправильною формою рогівки або кришталика. За розсіювання світлових променів на сітківці формується спотворене зображення;
 • Пресбіопія – стареча далекозорість – це вікове погіршення функцій оптичної системи. В основі механізму розвитку аномалії лежать склеротичні зміни кришталика в центральній частині.

Для виявлення та діагностики цих аномалій в нашій клініці ми базуємося на анамнестичних відомостях, результати інструментальних методів дослідження і функціональних проб.

Пацієнтам з підозрою на аномалії рефракції здійснюється фракційна циклоплегія (відключення акомодації за допомогою очних крапель з метою виявлення помилкової короткозорості), візометрія з допоміжним використанням пробних лінз і застосуванням скіаскопії.

Специфічна діагностика включає проведення:

 • Комп’ютерної рефрактометрії – це основний метод вивчення клінічної рефракції, заснований на візометрії з додатковим застосуванням спеціальних лінз.
 • Візометрії – використовуємо таблиці Сивцева – Головіна і проектора знаків.
 • Офтальмоскопії – при огляді очного дна хворих з короткозорістю виявляються миопического конуси стафіломи і дегенеративно-дистрофічні зміни.
 • УЗД очей – ультразвукове дослідження проводиться з метою вимірювання параметрів очей. при короткозорості виявляється подовження передньої – задньої осі, при далекозорості – її вкорочення.
 • Периметру – спостерігається концентричне звуження кутового простору, видимого оком при фіксальной погляді. Для хворих з астигматизмом характерно випадання окремих ділянок зорового поля. Для більш детальної діагностики центральної ділянки видимого простору застосовується тест Амслера.
 • Біомікроскопія очі – при дослідженні переднього ділянки очей виявляються поодинокі ерозивні дефекти. При гіперметропії часто вдається візуалізувати ін’єкцію судин кон’юнктиви.
 • ОКТ – оптична когерентна томографія, сучасна діагностика захворювань зорового нерва, сітківки і патології рогівки, що страждають при аномаліях рефракції і їх можна виявити безпечно, неінвазивної і доступно. Як у вагітних і дітей.
 • Кератотопографія – метод дозволяє виявити набуті і вроджені пороки рогівки, діагностика кератоконуса, розрахунок нічних лінз.
 • Окулографія – дослідження 23 параметрів зіниць, які дозволяють оцінити стан нервової системи, наявність патології головного мозку і здатність очі відновлюватися при навантаженні.

Тактика лікування пацієнтів з аномаліями рефракції в клініці «ОПТИМАЛ»

Пацієнтам з міопією показана очкова корекція, м’які контактні лінзи, ортокератологічіскіе лінзи (нічні лінзи) і ортоптичний (апаратне) лікування, що включає гімнастику, масаж, тренування акомодації, комп’ютерні програми («Хрестик», «Релакс», «Павучок», «Квітка »), БОСЛАБ, заняття по Коваленко, магнітотерапія і лазерстімуляція, електрофорез та інші.

Ортокератологія – це можливість бачити без операції. Короткозорість – не вирок! Нічна лінза – Lucid Korea.
Стримує прогресію блізорукості. Зберігає активне життя (спорт, водіння, танці, плавання), дарує 100% зір.
Немає обмежень у виборі професій (військові, поліція, пожежники, пілоти).

При далекозорості призначаємо окуляри з колективними лінзами при різних її ступенях для роботи або для постійного носіння, м’які контактні лінзи і плеопто-ортоптичний лікування. Плеоптікі-підняття гостроти зору за допомогою спеціальних комп’ютерних програм і засветов, електростимуляції, лазер стимуляції, магнітотерапії, Бослаба і контрастної чутливості, АМО АТОС.

При астигматизмі пацієнтам підбираємо окуляри або м’які контактні лінзи з торічнім (циліндричним) компонентом, що дає можливість не тільки виправити міопію або гіперметропія, а ще й виправляти максимально розмитість зображення і підключаємо плеопто-ортоптичний лікування з урахуванням рефракції.

Тому будьте здорові і відвідайте нашу Клініку по професійної консултаціі і лікуванню.

З повагою, колектив центру зору «ОПТИМАЛ».

Клініка Оптимал завжди піклується про ваші очі!

Запишіться на консультацію за телефонами 0 800 33-15-40, 097 369-71-05 або скористайтеся замовленням зворотного дзвінка, натиснувши на кнопку в правому нижньому кутку.


Пошук

+