Діти і зір
В даний час одним з найбільш патогенних факторів у розвитку суспільства є поява комп’ютерів, ігрових приставок, що позначається на здоров’я дитячих очей. Наші діти прийшовши зі школи відразу сідають до своїх “КОМП’ЮТЕРНИМ ДРУЗЬЯМ” і проводять з ними не обмежена кількість часу.
Якщо Ви стали помічати, що Ваша дитина стала примружуватися при розгляді віддаленого предмета або не дотримується належний тридцяти трьох сантиметрове відстань від книги, швидко втомлюється, скаржиться на біль в очах, то пора вжити відповідних заходів – обов’язково звернутися до врача офтальмолога!
На огляді у дитини точно визначать відсоток падіння зору і ступінь його погіршення, дадуть рекомендації приватного і загального характеру. Одне з найбільш частих захворювань очей зустрічаються у дітей-це розвиток короткозорості (міопії), коли дитина починає читати, енергія очі збільшується, автоматично включаються в роботу дві групи м’язів. Головний мозок, відчуває, що очам важко, допомагаючи, коригує очей збільшуючи його, щоб зберегти енергію кришталика. Відбувається збільшення очного яблука, що тягне за собою погіршення зору вдалину.
Розвиток короткозорості несе наслідки негативного характеру – поява високого ступеня короткозорості, коли Вашій дитині потрібні окуляри більш -5,0 діоптрій, які будуть досить дискомфортні для нього у всіх відносинах.
Основне завдання лікаря і Вас, Батьків – призупинити розвиток наявної короткозорості у Вашої дитини. обмежити йому зорові навантаження, допомагати в виконання гімнастики для очей.
Харчування має бути повноцінним і містити молочні продукти, фрукти, овочі, а також активні заняття фізичною культурою знижують наявний ризик.
Якщо консервативне лікування не допомагає і на профілактичних оглядах очевидно, що дитина в рік втрачає одну діоптрію і більш, зареєстрований достовірний зростання очного яблука при УЗ іагностіке, то необхідно проведення операції склеропластікой в різних її модифікаціях, яка дає стабілізацію процесу.
Якщо Ваша дитина соромиться носити прописані окуляри, то можна придбати контактні лінзи. Теоретично на сьогоднішній день не існує вікового обмеження використання контактних лінз. Існують лише поняття медичних показань і протипоказань, а також фактор переносимості і готовності до використання даного виду корекції. Важливим фактором в даному випадку є той фактор, що самостійне одягання лінзи дитиною, є найбільш сприятливим варіантом. З 10-11 років дитина самостійно може виконувати всі вимоги по догляду за лінзами.
Надалі можлива операція по виправленню короткозорості, але в зв’язку з фізіологічним ростом очі дитини, зміною рефракції в процесі розвитку, лазерна корекція не показана до вісімнадцяти років.
Крім вище сказаного на розвиток зору дитини активно впливає підвищена психо- емоційне навантаження, а так само спадкові чинники.
Фахівці нашого кабінету спільно з національним медичним університетом нашого міста проводили багато досліджень в даному напрямку, завдяки чому накопичили величезний досвід в діагностиці, корекції і лікування виниклих проблем.
Здоров’я наших дітей в наших руках. Без Вашої допомоги і Вашого участі зміни на краще неможливі. Діти залежні від рішення дорослих.
Зверніться за кваліфікованою медичною допомогою і подаруйте дітям щасливе дитинство!
Клініка Оптимал завжди піклується про ваші очі!
Запишіться на консультацію за телефонами 0 800 33-15-40, 097 369-71-05 або скористайтеся замовленням зворотного дзвінка, натиснувши на кнопку в правому нижньому кутку.