Запис на прийом

Глаукома не вирок якщо … | Оптимал

Глаукома не вирок якщо …

image Глаукома – група захворювань, що характеризуються постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску, викликаним порушенням відтоку водянистої вологи з ока, з подальшим роз-ством специфічних дефектів поля зору і атрофії (з екскавації) зорового нерва.

Вторинні глаукоми – це глаукоми, при яких підвищення ВГД викликано інший очною патологією, системними захворюваннями або прийомом лікарських засобів.

Ціль рекомендацій:

Збереження здоров’я пацієнта і якості його життя шляхом забезпечення максимальної схоронності зорових функцій при мінімально можливі побічні ефекти лікування.

Епідеміологія

• У Росії налічується більше 750 000 хворих

глаукомою.

• Щорічно одна людина з тисячі захворює гла-

укомою.

• Загальна ураженість населення збільшується з

віком: зустрічається у 0,1% хворих у віці

40-49 років, у 2,8% – у віці 60-69 років, у 14,3% – в

віці старше 80 років. Більше 15% осіб із загального

кількості сліпих втратили зір від глаукоми.

• Відкритокутова глаукома зустрічається частіше в

віці старше 40 років, переважний стать – чоловіки-

Закритокутова глаукома зустрічається частіше у

жінок у віці 50-75 років.

Профілактика

Лікування внутрішньоочної гіпертензії легкого та середнього ступенів тяжкості може попередити розвиток глаукоми.

Скринінг

• Слід запідозрити закритокутова глаукому і провести обстеження органу зору у хворих з систематичними скаргами на головний біль, нудоту і блювоту. Поява веселкових кіл перед очима, почервоніння склери очей, зниження гостроти зору.

Обстеження включає в себе визначення гостроти зору, ВОТ, проведення біомікроскопії, офтальмоскопії і периметрії.

• Необхідно пам’ятати про ймовірність підвищення ВГД у хворих, які приймають глюкокортикоїди (дексаметазон, преднізолон та ін.), Холіноблокатори (атропін, метацин, пірензепін, іпратропію бромід) або ад-реноміметікі (сальбутамол, формотерол, тербуталін).

• Пацієнтам старше 50 років слід вимірювати ВГД і обстежити очне дно під час планових медичних оглядів (не рідше 1 разу на рік).

• Будь-пацієнт старше 35 років, який звернувся до офтальмолога, повинен пройти загальне офтальмологічне обстеження.

Середнє ВГД без лікування менше або дорівнює 21 мм рт. ст. при вимірюванні денні години, максимальне підвищення ВГД при одиничних вимірах не вище 24 мм рт. ст.;

Для офтальмолога важливі відомості і про те, якими хронічними захворюваннями ви страждаєте. Адже деякі очні краплі протипоказані при діабеті, бронхіальній астмі, хронічних захворюваннях легенів, серцевої недостатності. Таким хворим зазвичай призначають бетаксолол (Бетоптік).
У лікуванні глаукоми використовують не тільки очні краплі, але і ліки, що приймаються всередину, наприклад, ацетазоламід (діакарб). Цей препарат, що знижує продукцію внутрішньоочної рідини, володіє і помірну сечогінну дію, а з сечею вимивається калій, необхідний для серцевої діяльності. Тому разом з діакарб зазвичай призначають оротат калію, панангін. Намагайтеся і свій раціон збагачувати продуктами, що містять багато калію. Це печена картопля, курага, кабачки, банани.
Всередину у вигляді 50% -ного розчину беруть і гліцерин. Для поліпшення смаку його можна розбавити фруктовим соком, додати лимонну кислоту. Цей препарат зазвичай призначають при гострому нападі глаукоми.
Якщо у вас почався такий напад, а швидко потрапити до лікаря неможливо і гліцерину під рукою теж немає, скористайтеся сольовим проносним, наприклад, магнію сульфатом ( “гірка сіль”), розчинивши близько 30 г (повна столова ложка) в 1 / ^ склянки води . У комплекс лікарського лікування глаукоми входять і кошти, що покращують мозковий кровообіг, стимулюють обмінні процеси, – трентал, вінпоцетин, кавінтон, полівітаміни. Можливо, ви приймаєте подібні препарати за призначенням терапевта чи невропатолога – розкажіть про це очного лікаря, щоб він міг скоригувати лікування.
Якщо вам буде запропонована фізіотерапія, зокрема, стимуляція зорового нерва і сітківки за допомогою слабких електричних струмів або магнітних полів, спокійно вирушайте на ці процедури! Вони досить ефективні і абсолютно безпечні. Поставтеся з довірою і до хірургічних методів -операція може стати для вас рятівною в ситуації, коли інші засоби вже вичерпані. Хірургічні втручання при глаукомі зараз добре розроблені, виробляються швидко і безболісно. Не відкладайте операцію – при лікуванні глаукоми дорого час! Протягом цього захворювання багато в чому залежить від вашого способу життя.

Працюйте стільки, скільки дозволяють вік і загальний стан здоров’я, не напружуйтеся. Уникайте фізичних і нервових перевантажень. Гранична тяжкість, яку допустимо піднімати, – 10 кг. Перевантаженням для вас може стати навіть прополка грядок, якщо ви працюєте внаклон. Пристосуйте якусь лавочку, стільчик – і не нахиляйтеся. Що б ви не робили – читаєте, креслите, в’яжете, не сидіть з нахиленою головою і при поганому освітленні. Дивитися телевізор можна, але теж при хорошому освітленні (не в темряві!) І в правильній позі, щоб голова не була ні нахилена, ні закинута.

При читанні і інший напруженої зорової роботи робіть щогодини невеликі, на 10-15 хвилин, перерви.

Харчуйтеся раціонально відповідно до віку, віддавайте перевагу овочеві страви, рибу, сирі овочі і фрукти, обмежте тваринні жири і цукор.

Рідина, якщо немає для цього інших показань, можна особливо не обмежувати, але не можна відразу випивати більше склянки. Чай навіть корисний, тому що міститься в ньому кофеїн покращує кровообіг в тканинах очей, а підвищує внутрішньоочний тиск в рідкісних випадках. Не забороняється і чашечка кави, але для вірності краще зробити кофеїнову пробу: виміряйте внутрішньоочний тиск перед тим, як вип’єте кави, і через 1-1,5 години після цього.

Якщо ви курець – киньте курити негайно! Нікотин шкідливий для ваших очей. Не носіть тугих комірців, краваток – все, що ускладнює кровообіг в області голови та шиї. Для вас дуже важливий хороший сон. Введіть в розпорядок дня вечірні прогулянки; якщо не спиться – приймайте на ніч 2-3 чайні ложки меду, запиваючи теплою водою, робіть теплі ножні ванни. Точно дотримуйтесь призначений режим закапування крапель. Якщо вам належить піти з дому надовго, не забудьте взяти їх з собою. При закритокутовій формі глаукоми різка зміна освітлення скрутна для очей. Перед відвідуванням кінотеатру або інших затемнених приміщень закапайте пілокарпін, щоб попередити розширення зіниці.
– Регулярно відвідуйте лікаря. Навіть при стабілізації внутрішньоочного тиску контрольне обстеження рекомендується кожні 3 місяці.

Пройти контрольний огляд, отримати консультацію фахівця все це Ви можете зробити в наших кабінетах.

Клініка Оптимал завжди піклується про ваші очі!

Запишіться на консультацію за телефонами 0 800 33-15-40, 097 369-71-05 або скористайтеся замовленням зворотного дзвінка, натиснувши на кнопку в правому нижньому кутку.


Пошук

+