Запис на прийом

Глаукома | Оптимал

Глаукома

Глаукома – це хронічне захворювання очей при якому підвищується внутрішньоочний тиск, відбуваються дефекти поля зору  і пошкоджується зоровий нерв.

Це важке захворювання ока, яке за пізнього виявлення та без адекватного лікування призводить до неминучої сліпоти. Глаукома являється другою по частоті причиною сліпоти в Європі і у світі.

Втрата зору відбувається непомітно, поступово, і у більшій частині випадків безболісно. Саме тому пацієнти звертаються до лікаря, коли вже надто пізно, і повернути або зберегти зір неможливо.

Захворювання виникає частіше після 40 років і його частота з віком збільшується. Своєчасне виявлення глаукоми дозволяє уникнути страшних наслідків на ранніх термінах захворювання.

Вимірювання внутрішньоочного тиску є найбільш простим і ефективним методом раннього виявлення глаукоми. З 40 років усім треба міряти внутрішньоочний тиск (ВОТ) двічі на рік.

Особливо критична група ризику — це пацієнти-родичі хворих, це хворі з цукровим діабетом і гіпертонічною хворобою. Таким потрібно вимірювати тиск з 35 років.

В нашій клініці є найточніший метод виміру внутрішньоочного тиску Icare, що дозволяє проводити вимірювання в будь-якому положенні:

  • Стоячи;
  • Сидячи;
  • Напівлежачи.

Для тих хто звик вимірювати тиск вантажиками є тонометрія по Маклакову. Межі тиску – 14- 25 мм рт.ст. це дуже широкі межі. Тому при виявленні глаукоми краще орієнтуватись на нижню межу норми. Тиск більше, ніж 22 чи 24 мм.рт.ст. повинен насторожити і пацієнта, і лікаря, хворого треба більш детально обстежити.

Коли у людини збільшена чи зменшена товщина рогівки це може позначитись на результатах виміру внутрішньоочного тиску, для того щоб мати точний результат ми проводимо пахіметрію – вимірювання товщини рогівки, тоді ми з легкістю можемо визначити підвищений в людини тиск чи дані показники є нормою для пацієнта і лікування не потрібне.

Коли у пацієнта тиск все ж таки вище норми або ж верхня межа норми, то ми проводимо ряд обстежень, починаючи з біомікроскопії при якій ми звертаємо увагу на реакцію зіниць; ознаки запалення повік, склери, кон’юктиви що можуть послужити ознакою неконтрольованого ВОТ внаслідок гострої чи хронічної закритокутової глаукоми.

Рогівку слід обстежувати на наявність набряку, що може спостерігатися у випадку гострого чи хронічного підвищеного ВОТ. При обстеженні такому як гоніоскопія (це метод візуального обстеження передньої камери ока за допомогою гоніолінзи) ми не лише можемо виявити глаукому, стан кута передньої камери, визначити її стадію, але і дізнатися її причину.

Пацієнтам з підозрою на глаукому ми виконуємо комп’ютерну периметрію – за допомогою якого визначається, локалізується і дається кількісна оцінка ступені втрати поля зору. Ми можемо побачити яка саме це стадія від початкової до термінальної.  Всі обстеження зберігаються в нашій базі, що дає змогу в подальшому відслідковувати динаміку захворювання.

Одним з обов’язкових обстежень таким хворим є пряма або ж не пряма офтальмоскопія де ми оцінюємо диск зорового нерва, що вказує нам є глаукома у пацієнта чи немає. Для того щоб слідкувати за змінами диску зорового нерва, а також для спостереження в динаміці наших пацієнтів, ми виконуємо зйомку очного дна фундус-камерою.

Тому ми без зайвих труднощів можемо зробити висновки щодо нашого призначеного лікування коли пацієнт з глаукомою приходить до нас на повторний огляд. Також необхідним обстеженням хворим з глаукомою чи підозрою на глаукому є оптична когерентна томографія (ОКТ), що дає змогу оцінити чи є стан очного нерва нормальним чи патологічним, для подальшого спостереження, забезпечуючи таким чином успіх лікування. За допомогою ОКТ апарату ми можемо подивитись кут передньої камери пацієнта в градусах, що дасть нам змогу вияснити яка саме це глаукома – відкритокутова чи закритокутова.

Враховуючи важкість захворювання та можливість повної втрати зору, не потрібно нехтувати своїм здоров’ям і зволікати! Тому приходьте до нас на обстеження, де працюють кваліфіковані спеціалісти в даній галузі, що виконують свою роботу згідно міжнародних стандартів! Ми збережемо Ваш зір!

Клініка Оптимал завжди піклується про ваші очі!

Запишіться на консультацію за телефонами 0 800 33-15-40, 097 369-71-05 або скористайтеся замовленням зворотного дзвінка, натиснувши на кнопку в правому нижньому кутку.


Пошук

+