Запис на прийом

Робота майстра-оптика | Оптимал

Робота майстра-оптика

Робота майстра-оптика – це складна професія, яка потребує від спеціаліста особливих навиків, ювелірної точності, постійного поповнення знань, які необхідні для роботи з широким спектром технологічного обладнання.

Основне завдання майстра-оптика – виготовлення окулярів із дотриманням усіх оптичних властивостей, вказаних у рецепті. Якщо окуляри не відповідають вимогам рецепта, вони протипоказані, так як можуть викликати дискомфорт, неправильно коригувати зір та погіршити його з часом.

Чи можна обходитись готовими окулярами для читання, які відпускаються без рецепта?

Окуляри – це виріб медичного призначення для корекції зору чи захисту очей. Найчастіше окуляри призначаються для виправлення далекозорості, короткозорості чи астигматизму. Наші пацієнти мають такі патології різної важкості і характеру. Тому лікар-офтальмолог досліджує зір кожного пацієнта поглиблено індивідуально, і рецепт на окуляри у кожного індивідуальний. Дешеві готові окуляри, придбані, наприклад, на ринку без рецепта, можуть серйозно нашкодити.

Припустимо, ви підібрали для себе готові окуляри з певною силою лінз. Ви «усе в них побачили», заплатили гроші, а вдома вам запаморочилося, коли ви в них читали. Це все тому, що рецепт готових окулярів значно відрізняється від вашого дійсного рецепта, а їх якість на низькому рівні.

Ми завжди перевіряємо такі окуляри перед продажем на спеціальному приладі – діоприметрі. 80% із таких окулярів не відповідають своєму маркуванню: сили лінз можуть трохи відхилятись від зазначених показників, а відстань між їх оптичними центрами майже завжди перевищує вказану.Так, наприклад, готові окуляри однієї партії можуть мати міжцентрову відстань 70 мм при тому, що вказана на них відстань – 62-64 мм.

Наскільки виготовлення окулярів – складний процес, та що на нього впливає?

Окулярні оправи мають безліч різних форм, розмірів, типів кріплення у ній лінз. Майстер-оптик перевіряє посадку оправи на обличчі, помічає центри зіниць пацієнта в оправі. Кожна окулярна лінза також має певні технічні характеристики, які впливають на можливість встановлення її в ту чи іншу оправу.

Одна з найвагоміших – заводський діаметр лінзи. У процесі виготовлення окулярів лінзи обточуються точно по формі оправи. Тому за допомогою спеціальних технічних розрахунків, майстер попередньо оголошує пацієнтові, чи можливо буде встановити лінзи в обрану оправу, та які саме. Окуляри виготовляються із дотриманням в них відстані між оптичними центрами лінз – міжзіничної відстані пацієнта, яка вказується в рецепті.

Тобто, процес виготовлення будь-яких окулярів доволі складний – існує багато технічних нюансів, які впливають на нього. А правильно виготовлені та посаджені на обличчі окуляри – це результативна корекція зору, чого ми і прагнемо.

У який термін майстер зможе виготовити мої окуляри?

Термін виготовлення окулярів залежить від складності рецепта і процесу їх виготовлення. Зазвичай, самі прості окулярні лінзи для корекції далеко-, короткозорості, і простого астигматизму є в наявності на нашому складі, і майстер виготовляє окуляри на протязі цього ж дня. Але разі присутності в рецепті вже складного астигматизму, інших подібних патологій, або ж деяких технічних вимог, необхідні складніші лінзи, які замовляються і очікуються нами в середньому 5-7 робочих днів. Ми завжди просимо пацієнтів очікувати на наш телефонний дзвінок про виготовлене замовлення.

Чи надаєте ви гарантії на окуляри?

Ми гарантуємо повну відповідність ваших окулярів рецепту. Також кожен виробник окулярних лінз дає гарантію на спеціальні покриття – від 1 року до 3. Але коли окуляри ламаються внаслідок недотримання правил користування, або прикладання до них грубої фізичної сили (наприклад, пацієнт носить окуляри у сумці без футляра, або ж пацієнт дивився телевізор в окулярах і заснув, а окуляри не скинув), яка наслідок, можуть оправа може пошкодитись, а лінзи – пошкрябатись і швидко зіпсуватись.

Окуляри – це виріб дуже тендітний, не розрахований на недбале ставлення. Звичайно, продавець-консультант при виборі окулярів для роботи, уточнює її характер, наприклад, чи не є вона абразиво-небезпечною. З огляду на це вам порадять окулярні лінзи з більш стійкішого матеріалу, або з абразиво-стійким покриттям. Також, такі нескладні ремонти окулярів, як заміна носових упорів або гвинтиків в оправі тощо, – є безкоштовними.

Ми стараємося, щоб користування нашими окулярами було для вас максимально комфортним.

Що робити, якщо у пацієнта виникли питання до виготовлених окулярів?

У разі пред’явлення пацієнтом будь-яких питань до виготовлених окулярів, він повинен мати при собі конверт замовлення, адже це паспорт до окулярів. Тільки так ми зможемо упевнитися, що окуляри були виготовлені у нашій клініці, а не в іншому місці. За наявності конверта, ми намагаємося допомогти та вирішити проблему таким чином, щоб пацієнт не залишився без окулярів.

Чи можна встановити лінзи у свою оправу, яка була у користуванні, або ж в оправу, придбану в іншому салоні оптиці?

Будь-яка оправа має здатність «старіти» з часом, ставати непридатною через появу у ній мікротріщин. Якщо пацієнт бажає виготовити окуляри зі своєї оправи, яку він носив, майстер-оптик оглядає її на наявність будь-яких дефектів та ремонтованих вузлів. Оправа, придбана в іншому місці, оглядається для виявлення усіх технічних тонкощів, і на можливість виготовлення з неї окулярів. Оскільки пацієнт уже використовував свою оправу деякий час, іноді досить тривалий, майстер не може гарантувати, що вона витримає повторний процес виготовлення окулярів.

Під час цього оправа піддається різким температурним впливам і механічним навантаженням, і може лопнути, коли майстер встановлюватиме лінзи. Якщо пацієнт наполягає на тому, що його оправа абсолютно нова, він користувався окулярами обережно, майстер може взяти її в роботу тільки під його ж відповідальність. Майстер-оптик попереджає пацієнта про високий ризик, і про те, що пацієнт може залишитися взагалі без окулярів, так як оправа може зламатись, а виточені лінзи не підлягають встановленню в будь-яку іншу оправу.

Що робити, якщо у мене сталася поломка окулярів?

Окрім виготовлення окулярів, завданням майстра-оптика є ще й ремонт окулярів. Цей процес є не менш складним і непередбачуваним. Ми виконуємо ремонт окулярів будь-якої складності. Але іноді трапляються поломки, які не підлягають відновленню. У такому випадку ми радимо пацієнтам записатися на прийом до лікаря-офтальмолога, щоб той простежив наявність змін у рецепті, а після – замовити виготовлення нових окулярів. Усе це ми пропонуємо для підтримання вашої корекції зору.

Чи надаєте ви гарантії на ремонт окулярів?

Ремонтоване місце в окулярах автоматично вважається критичним, оскільки їх цілісність була порушена тільки внаслідок необережного користування. Як себе поведуть ремонтовані окуляри надалі, залежить, знову ж таки, тільки від пацієнта.

Чи можливо переставити лінзи з моєї зламаної оправи в нову?

Кожна лінза виточується та обробляється майстром відповідно до конкретної оправи, згідно з конкретним рецептом. Для того, щоб зберігся ваш рецепт і корекція зору відбувалась належним чином, лінзи зі старих окулярів можливо переставити тільки в ту оправу, під яку вони були виточені раніше. Тобто, це має бути оправа, абсолютно ідентична до вашої старої.

Але дуже рідко так щастить, що у нас, або у наших постачальників ще залишилася саме така оправа. А обточувати лінзи в інакшу – категорично протипоказано, тому що вона у такому випадку повинна бути меншою за стару, і рецепт таких окулярів на виході буде відрізнятись від рецепта ваших старих окулярів. Це може серйозно нашкодити вашому зору.

До того ж, лінзи, які були у користуванні якийсь час, як і оправи, теж мають здатність ставати непридатними: матеріал лінз втрачає міцність, а у спеціальних покриттів вичерпується строк служби.

Клініка Оптимал завжди піклується про ваші очі!

Запишіться на консультацію за телефонами 0 800 33-15-40, 097 369-71-05 або скористайтеся замовленням зворотного дзвінка, натиснувши на кнопку в правому нижньому кутку.


Пошук

+