Алергопрогноз для Вінниці на 26 липня-2 серпня 2012 року (УКР)

Наступного тижня у Вінниці розпочнеться інтенсивне пилкування полину, яке триватиме аж до кінця вересня. Середні концентрації його пилку, через високі температури повітря, можуть спостерігатись і щодня. Пилок полину має середньо виражену алергенність, але він є важливим тому, що містить однакові алергени з амброзією. Пилок цієї рослини, кількість якого збільшується у повітрі Вінниці щороку, – відомий алерген. Концентрації пилку амброзії, які здатні викликати симптоми, можуть спостерігатись у Вінниці вже наприкінці цього тижня – 27-28 липня. Проте, пік активності амброзії очікується тільки через місяць.

Багато у повітрі нашого міста залишається пилку неалергенної кропиви. У невеликих кількостях у повітрі спостерігається пилок подорожнику, щавелю, рослин родин лободові, складноцвіті, жовтецеві.

Концентрацій спор грибів б’ють всі рекорди через дуже теплу та помірно вологу погоду. Альтернарія, спори якої спостерігатимуться у помірних концентраціях, може викликати симптоми 27 та 31 липня. Помірними та високими у ці дні будуть концентрації кладоспоріуму, проте він не є таким алергенним як альтернарія. Серед поодиноких спор – епікоккум, пероноспора, копринус, плеоспора, є різноманітні аскоспори.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря:

1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну;

2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок

3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.

4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.

5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.

6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

– мед

– хліб, печиво, макарони, сухарі

– манну крупу

– варені ковбаси, сосиски

– пиво,віскі, пшеничну горілку

при алергії на пилок бур’янів (полин, лобода, амброзія, соняшник) не рекомендовано вживати:

– мед, халву

– насіння соняшника, масло

– дині, кавуни, персики

– селеру

7. Не використовуйте рослинні препарати через можливість розвитку перехресних реакцій

– при алергії на пилок бур’янів не рекомендовані трав’яні збори з ромашки, нагідок, мати-й-мачухи

8. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар

9. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.

  1. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.
  2. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50

Search

+