Алергопрогноз для Вінниці на 21-28 червня 2012 року (УКР)

Основним алергеном наступного тижня у Вінниці все ще залишаються злакові трави. Через високу температуру та сухе повітря ці рослини пилкують інтенсивно, і їх пилок тримається у повітрі. Підвищення концентрації пилку злаків прогнозується 24 та, незначне – 28 червня. Але інтенсивніше за будь-які інші рослини у Вінниці зараз пилкує кропива. На відміну від середніх та низьких концентрацій злаків, кропива викидає у повітря високі та надвисокі кількості пилку. Але на щастя вінницьких пацієнтів, вони зовсім не чутливі до пилку цієї рослини, тому що вона не є алергенною.

У невеликих концентраціях у повітрі продовжує реєструватись пилок липи. Є поодинокі зерна пилку рослин родин гречкових, зонтичних, лободових; подорожника.

Позаяк майже весь наступний тиждень у Вінниці очікується тепла та суха погода, у повітрі знову прогнозуються високі та дуже високі концентрації спор кладоспоріуму. Аскоспори та альтернарія можуть стати чинниками алергії 25-28 червня. Крім цих у малих концентраціях у повітрі знаходяться спори епікокуму, ганодерми, аспрегілюсу, копрінусу, плеоспори, пукцинії.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря:

1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну;

2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок

3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.

4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.

5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.

6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

– мед

– хліб, печиво, макарони, сухарі

– манну крупу

– варені ковбаси, сосиски

– пиво,віскі, пшеничну горілку

7. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар

8. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.

  1. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.
  2. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50 10.

Search

+