Алергопрогноз для Вінниці на 2-9 серпня 2012 року (УКР)

Сезон активності амброзії вже розпочався. Проте, пік її активності очікується наприкінці серпня і тому клінічно значущі концентрації пилку амброзії навряд чи спостерігатимуться у повітрі цього тижня. У тому числі – через опади, які прогнозуються 3,6, та 8-9 серпня у Вінниці. Актуальну інформацію щодо погодинних змін концентрації амброзійного пилку можна подивитись тут: http://pollen.fmi.fi/pics/ragweed_Europe.html.

Продовжується сезон активності злакових трав, але концентрації їх пилку є низькими.

Більш активними зараз є рослини родини лободові, пилок яких, проте, є мало алергенним, та полин, концентрації пилку якого вже досягли значень, що можуть викликати алергію. Але лідером по активності у вінницькому повітрі залишається неалергенна кропива. Вона продовжує викидати у повітря пилок у високих концентраціях.

Крім цього, у атмосфері Вінниці зустрічаються поодинокі зерна подорожнику, щавлю та рослин родини складноцвіті.

Опади, що знизять концентрації пилку, можуть ще підвищити кількість спор грибів у повітрі через дуже теплу та помірно вологу погоду. Альтернарія, спори якої спостерігатимуться у помірних концентраціях, може викликати симптоми 4-7 серпня. Високими та дуже високими 3 та 6 серпня будуть концентрації кладоспоріуму, проте він не є таким алергенним як альтернарія. Серед спор з низькими концентраціями – епікоккум, пероноспора, копринус, ганодерма, дречлера, стемфілиум, плеоспора, спори іржастих та сажкових грибів; є різноманітні аскоспори.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря:

1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну;

2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок

3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.

4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.

5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.

6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

– мед

– хліб, печиво, макарони, сухарі

– манну крупу

– варені ковбаси, сосиски

– пиво,віскі, пшеничну горілку

при алергії на пилок бур’янів (полин, лобода, амброзія, соняшник) не рекомендовано вживати:

– мед, халву

– насіння соняшника, масло

– дині, кавуни, персики

– селеру

7. Не використовуйте рослинні препарати через можливість розвитку перехресних реакцій

– при алергії на пилок бур’янів не рекомендовані трав’яні збори з ромашки, нагідок, мати-й-мачухи

8. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар

9. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.

  1. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.
  2. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50

Search

+