Алергопрогноз для міст України на 8-15 серпня 2013

У північних та центральних регіонах України, включаючи Вінницю та Полтаву, продовжується активне пилкування полину. Концентрації його пилку залишатимуться помірними, а у Вінниці може бути й високими упродовж всього тижня.

Високими будуть й концентрації пилку амброзії у південних та східних областях нашої держави, включаючи Полтаву. У Вінниці пилкування залишається неактивним.

Зміни концентрації пилку полину http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=7&month=7&tabber=6&time=1 та амброзії http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=6&month=7&tabber=6&time=1 можна подивитись на картах Європи, перейшовши за вказаними посиланнями.

У атмосфері центрального регіону країни залишається помірна кількість пилкових зерен (п.з.) кропиви (Вінниця, Полтава); у помірних та низьких концентраціях зустрічається пилок рослин родин складноцвітих (схожі на соняшник), лободових та конопляних, зонтичних та подорожника. Ризик контакту з цими алергенами у чутливих пацієнтів збільшується на природі. Таким людям потрібно уникати різнотрав’я, навіть у вологу погоду, коли загальний ризик виникнення полінозу знижений.

Активність злаків майже завершилась по всій країні – у повітрі зустрічаються лише їх окремі п.з., проте при перебуванні на відкритому повітрі все ще потрібно бути обережними і не контактувати із п.з. цих трав занадто близько. Прогноз щодо зміни концентрації пилку злакових трав можна подивитись тут: http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=5&month=7&tabber=6&time=1.

Ризик виникнення алергії до п.з. амброзії та полину буде залишатись високим на півдні та сході України впродовж всього тижня. На решті території, включаючи Львів, з 13 серпня очікуються помірні опади, які знизять ймовірність виникнення симптомів у пацієнтів.

Вони ж можуть підвищити кількість спор грибів у атмосфері, які на даний момент зустрічаються у помірних та низьких концентраціях, це, насамперед, спори альтернарії. Багато у повітрі є аскоспор, включаючи фузаріум, дідумеллу та лептосфаерію, є кладоспоріум, небагато – копрінусу та епікоккуму.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря:

 1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну;
 2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
 3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
 4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.
 5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
 6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

– мед

– хліб, печиво, макарони, сухарі

– манну крупу

– варені ковбаси, сосиски

– пиво,віскі, пшеничну горілку

при алергії на пилок бур’янів (полин, лобода, амброзія, соняшник) не рекомендовано вживати:

– мед, халву

– насіння соняшника, масло

– дині, кавуни, персики

– селеру

 1. Не використовуйте рослинні препарати через можливість розвитку перехресних реакцій

– при алергії на пилок бур’янів не рекомендовані трав’яні збори з ромашки, нагідок, мати-й-мачухи

 1. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
 2. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
 3. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.
 4. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+