Алергопрогноз для міст України на 9-16 травня 2013 року

На наступному тижні алергенна ситуація у Вінниці та в Україні в цілому буде не дуже складною. Спостерігатиметься поступова заміна у повітрі пилку дерев на пилок злакових та інших трав. П.з. у помірних концентраціях по всій країні можуть викидати дуб та волоський горіх, особливо – у Вінниці та у Полтаві. Активним на початку тижня – аж до середніх значень, – у цих містах та у Донецьку залишається пилкування берези, пилок якої як мінімум у одиничних концентраціях реєструватиметься й у інших містах Центральної, Південної та Східної України.

Наприкінці тижня у великих кількостях у повітрі міст нашої країни спостерігатиметься неалергенний пилок сосни. Високої інтенсивності у містах східної частини України набуде пилкування шовковиці, алергенність пилку якої у Європі вважається мінімальною, проте для України ще не досить зрозуміла.

У одиничних кількостях у повітрі більшості території нашої країни реєструватиметься пилок клену та граба, рослин родин розоцвіті, цибулеві, жовтцеві, гречкові та хрестоцвіті.

На півночі України за тиждень розпочнеться сезон пилкування злакових трав. У східній та південній частинах значні концентрації п.з. цих рослин можуть спостерігатись у найближчі дні. У зоні ризику – чутливі до цього пилку відпочивальники, що проводитимуть святковий уік-енд на природі. Довгостроковий прогноз щодо зміни концентрацій пилку злаків в Україні можна подивитись тут: http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=5&month=5&tabber=6&time=1

Опади, що прогнозуються по всій Україні, у тому числі – у Криму, – з 13 травня знизять кількість пилку у повітрі, підвищуючи концентрації спор. Це, в основному, будуть аскоспори, спори кладоспоріуму та альтернарії, торули, плеоспори та сажкових грибів. Наразі їх активність у повітрі є мінімальною.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі:

1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну погоду;

1. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок

2. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.

3. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.

4. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.

5. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок дерев (вільха,береза, ліщина, граб, дуб) не рекомендовано вживати:

– мед, горіхи

– вишні,черешні, полуницю

– моркву, молоду картоплю

– яблука, персики, абрикоси

– березовий сік

– коньяк

при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

– мед

– хліб, печиво, макарони, сухарі

– манну крупу

– варені ковбаси, сосиски

– пиво,віскі, пшеничну горілку

6. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар

7. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.

8. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

9. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідницькою групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50 10.

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+