Алергопрогноз для міст України на 9-16 квітня 2015 року

Різке потепління, що прогнозується в Україні, стимулюватиме активне пилкування дерев, особливо – 11-13 квітня. Так, наступного тижня очікуються високий та дуже високий ризики виникнення алергії до пилку берези по всій України, включаючи південні області, окрім Криму. https://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=2&month=4&tabber=6&time=1

Помірним до високого буде й ризик виникнення алергії до пилкових зерен (п.з.) ясена, який культивується по всій Україні також https://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=4&month=4&tabber=6&time=1

Так само помірним буде ризик виникнення симптомів полінозу до п.з. граба та низьким – до пилку вільхи https://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=1&month=4&tabber=6&time=1 й клена. Всі ці дерева зустрічаються, здебільшого, у містах Лісової та Лісостепової зон від кордону України на півночі до Кіровограда на півдні.

П.з. грабу як чинник алергії актуальний для жителів Правобережної України (Захід, Центр, Одеса) та Криму. На Півдні України, включаючи Крим, залишається й низький ризик виникнення полінозу до п.з. рослин родини Кипарисові (кипарис, ялівець, туя).

Як низький оцінюється й ризик виникнення алергії до пилку верби та тополі, які зустрічаються по всій Україні.

Ризик виникнення симптомів до пилку дерев буде підвищуватись під час прогулянок у парках, біля річок або озер або при походах у ліс.

Опади, як прогнозується, знизять концентрації пилку по всій Україні 14 квітня. На Заході та у Центрі дощитиме 12-14 квітня, на Північному Сході (Харьков, Полтава) – 14 й 16 квітня.

У теплі дні (10-13 квітня) в атмосфері спостерігатимуться високі концентрації спор таких грибів як альтернарія, низькі та помірні – кладоспоріуму та, у дощові дні, – аскоспор (лептосфаерія, фузаріум). У повітрі у низьких концентраціях знаходяться спори сажкових грибів, епікоккуму, плеоспори, стемфіліуму.

 

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі:

 1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну погоду;
 2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
 3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
 4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.
 5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
 6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок дерев (вільха,береза, ліщина, граб, дуб) не рекомендовано вживати:
 • мед, горіхи
 • вишні,черешні, полуницю
 • моркву, молоду картоплю
 • яблука, персики, абрикоси
 • березовий сік
 • коньяк
 1. При алергії на пилок дерев не рекомендовано вживати березові бруньки, вільхові шишки і препарати на їх основі, наприклад альтан, альтабор
 2. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
 3. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
 4. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.
 5. Всі лікувальні і профілактичні  заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки алергологічного кабінету Вінницької МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловський).

Щодо пилкового прогнозу для Запоріжжя контактуйте із Малєєвою Анною, +380674355990, a.maleeva_1985@mail.ru. Керівник науково-дослідної аеробіологічної групи Запоріжжя – доктор біологічних наук, завідувач кафедри медичної біології Запорізького державного медичного університету, Приходько Олександр Борисович. роб. тел. 0612 343641.

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50.

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+