Алергопрогноз для міст України на 7-14 травня 2015 року

З наступного тижня алергенну обстановку в Україні декілька місяців поспіль визначатимуть злаки. Проте, концентрації пилкових зерен (п.з.) злакових трав у містах поки що будуть невисокими, окрім Закарпаття, де цей ризик визначається як помірний. Оцінити ступінь ймовірності виникнення симптомів до пилку злаків можна, перейшовши за посиланням: https://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=5&month=5&tabber=6&time=1

Ризик виникнення симптомів полінозу до п.з. злаків у чутливих осіб значно зросте, якщо вони поїдуть у сільську місцевість, на дачу, вийдуть відпочивати на луки.

На Закарпатті також існує ризик виникнення симптомів до пилку кропиви або, ймовірніше, до п.з. її близького родича настінниці https://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=15&month=5&tabber=6&time=1

Найменший ризик виникнення алергії прогнозується для жителів західних регіонів України: у Хмельницьку, Львові, Тернополі, Рівному, Івано-Франківську дощитиме з 7 по 12 травня майже щодня. У Чернівцях та Ужгороді опади очікуються 7, 10-11 травня. На Півночі та Північному Сході (Київ, Чернігів, Харків, Полтава) та у Центрі (Кировоград), окрім Вінниці, де дощі прогнозують лише 7 травня, волога погода очікується з 7 по 10 число. У Дніпропетровську та Запоріжжі ризик виникнення симптомів до п.з. рослин буде знижений 8, 9, 11-12 травня, у Миколаєві та Херсоні – 7-9, 12 травня. Найкоротшим дощовий період буде у Одесі – 7,8 травня.

У сухі дні високим залишається ризик виникнення симптомів до пилку волоського горіха та дуба – їх п.з. спостерігатимуться у помірних та високих концентраціях. Багато у повітрі й пилку клена.

Решта рослин, що цвітуть зараз, мають малоалергенний пилок або викидають його у малих концентраціях. Це верба, хмелеграб, ясен, сосна та ялиця, бирючина, бузок, кінський каштан, щавель, рослини родин Кипарисові, Розові, Гречкові та Хрестоцвіті.

У вологу та теплу погоду зростатиме ризик виникнення алергії до спор грибів. У повітрі спостерігатимуться кладоспоріум, аскоспори, зокрема, лепотосфаерия, реєструватимуться аспергіл, спори іржастих та сажкових грибів. Ризик виникнення симптомів до такого відомого алергену як спори альтернарії оцінюється як низький.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі:

 1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну погоду;
 2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
 3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
 4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.
 5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
 6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок дерев (вільха,береза, ліщина, граб, дуб) не рекомендовано вживати:
 • мед, горіхи
 • вишні,черешні, полуницю
 • моркву, молоду картоплю
 • яблука, персики, абрикоси
 • березовий сік
 • коньяк

при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

 • мед
 • хліб, печиво, макарони, сухарі
 • манну крупу
 • варені ковбаси, сосиски
 • пиво,віскі, пшеничну горілку
 1. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
 2. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
 3. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

 Всі лікувальні і профілактичні  заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки алергологічного кабінету Вінницької МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловський).

Щодо пилкового прогнозу для Запоріжжя контактуйте із Малєєвою Анною, +380674355990, a.maleeva_1985@mail.ru. Керівник науково-дослідної аеробіологічної групи Запоріжжя – доктор біологічних наук, завідувач кафедри медичної біології Запорізького державного медичного університету, Приходько Олександр Борисович. роб. тел. 0612 343641.

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50.

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+