Алергопрогноз для міст України на 7-14 серпня 2014 року

Ризик виникнення алергії до пилку амброзії цього тижня оцінюється як високий та, навіть – дуже високий у центральних та південно-східних областях, а також – на Закарпатті. http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=6&month=8&tabber=6&time=1 Після 10 серпня у центрі на сході України може бути зафіксована й найвища концентрація пилкових зерен (п.з.) цієї рослини на сезон.

Високими та надвисокими залишаються й концентрації пилку полину. http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=7&month=8&tabber=6&time=1 Проте, кількість п.з. цієї рослини у повітрі до кінця тижня знижуватиметься.

Серед інших алергенів, що їх пилок знаходитиметься у повітрі – малоалрегнні п.з. кропиви у високих концентраціях, рослин родин Лободові – у помірних, Злакові та Конопляні (хмель) – у низьких.

Дощі принесуть полегшення від симптомів алергії лише жителям Західних областей (Львів, Івано-Франківськ) з 7 по 10 та Центру (Вінниця, Хмельницький) 9-10 серпня. Із Східних регіонів дощитиме лише у Харкові 7 серпня.

Концентрація спор у повітрі буде помірною (аскоспори, кладоспоріум та альтернарія) та низькою (плеоспора, торула, спори іржастих та сажкових грибів).

У разі, якщо ви плануєте відпустку до Європи, то карту ризику виникнення симптомів від певного алергена у необхідний період можна створити, обравши опцію «завантажити карту Європи», а потім – алерген та відповідний місяць на сторінці України у європейській мережі пилкової інформації http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі, уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря (оновлено):

  1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну;
  2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
  3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
  4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.
  5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
  6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

–          мед

–          хліб, печиво, макарони, сухарі

–          манну крупу

–          варені ковбаси, сосиски

–          пиво,віскі, пшеничну горілку

при алергії на пилок бур’янів (полин, лобода, амброзія, соняшник) не рекомендовано вживати:

–          мед, халву

–          насіння соняшника, масло

–          дині, кавуни, персики

–          селеру

  1. Не використовуйте рослинні препарати через можливість розвитку перехресних реакцій

–          при алергії на пилок бур’янів не рекомендовані трав’яні збори з ромашки, нагідок, мати-й-мачухи

  1.  При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
  2. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
  3. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

 Всі лікувальні і профілактичні  заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки алергологічного кабінету Вінницької МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловський).

Щодо пилкового прогнозу для Запоріжжя контактуйте із Малєєвою Анною, +380674355990, a.maleeva_1985@mail.ru. Керівник науково-дослідної аеробіологічної групи Запоріжжя – доктор біологічних наук, завідувач кафедри медичної біології Запорізького державного медичного університету, Приходько Олександр Борисович. роб. тел. 0612 343641.

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50.

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+