Алергопрогноз для міст України на 6-13 червня 2013 року

Основним повітряним алергеном наступного тижня в Україні залишиться пилок злакових трав. Однак, жителям Заходу та Центра нашої країни він мало дошкулятиме через дощі, які прогнозуються майже щодня з з 6 по 13 червня, зокрема, у Вінниці та у Львові. У Києві без опадів буде лише в уїк-енд. Натомість, у східних та південних областях, з понеділка по четвер, очікується тепла погода без опадів. У Одесі, Дніпропетровську та Запоріжжі вона встановиться з неділі, 9 червня, а у Полтаві та Донецьку дощу не буде з 8 по 13 червня. У сухі дні у названих регіонах ризик виникнення алергії до пилку злакових трав зросте від мінімального до помірного. Довгостроковий прогноз щодо зміни концентрацій пилку злаків в Україні можна подивитись тут: http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=5&month=6&tabber=6&time=1

До пилку злакових трав з наступного тижня у атмосфері північних та центральних областей доєднається пилок кропиви, алергенність якого є низькою. У одиничних кількостях у повітрі спостерігатимуться п.з. подорожника, щавлю, рослин родини складноцвіті, шорстколисті.

Волога та тепла погода сприяла та надалі сприятиме появі у повітрі великої кількості різноманітних спор грибів, з якими може бути пов’язаний ризик виникнення алергії. Це, насамперед, аскоспори, кладоспоріум, альтернація та копрінус. Спостерігатимуться улокладіум, плеоспора, пероноспора, ганодерма, спори сажкових грибів.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі:

1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну погоду;

1. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок

2. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.

3. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.

4. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.

5. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

– мед

– хліб, печиво, макарони, сухарі

– манну крупу

– варені ковбаси, сосиски

– пиво,віскі, пшеничну горілку

6. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар

7. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.

8. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

9. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідницькою групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50 10.

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+