Алергопрогноз для міст України на 31 липня – 7 серпня

Наступного тижня алергенна обстановка в Україні буде помірно складною. Вона буде обумовлена високою температурою повітря та повною відсутністю опадів на більшості території України, окрім Львова та Івано-Франківська, де дощі очікуються 5 серпня.

Концентрації пилкових зерен (п.з.) алергенної амброзії будуть здебільшого низькими та помірними у західних та центральних регіонах. Високих значень вони набуватимуть на Півдні та Південному-Сході України. http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=6&month=8&tabber=6&time=1.

Кількість пилку полину може сягати у атмосфері високих значень, особливо – у містах Лісостепової зони. http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=7&month=8&tabber=6&time=1

Помірними та високими у повітрі будуть й концентрації пилку кропиви http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=15&month=8&tabber=6&time=1, помірними – рослин родини лободові, зо характеризуються помірною алергенністю.

У низьких, подекуди – помірних, – концентраціях спостерігатиметься пилок злакових трав,  http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=5&month=8&tabber=6&time=1, поодинокими будуть п.з. рослин родини гречкові та складноцвіті.

Через суху погоду у атмосфері переважатимуть спори кладоспоріуму, спостерігатиметься альтернація. Епікоккум, аскоспори, спори сажкових та іржастих грибів з’являтимуться у низьких концентраціях.

У разі, якщо ви плануєте відпустку до Європи, то карту ризику виникнення симптомів від певного алергена у необхідний період можна створити, обравши опцію «завантажити карту Європи», а потім – алерген та відповідний місяць на сторінці України у європейській мережі пилкової інформації http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі, уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря (оновлено):

  1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну;
  2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
  3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
  4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.
  5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
  6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

–          мед

–          хліб, печиво, макарони, сухарі

–          манну крупу

–          варені ковбаси, сосиски

–          пиво,віскі, пшеничну горілку

при алергії на пилок бур’янів (полин, лобода, амброзія, соняшник) не рекомендовано вживати:

–          мед, халву

–          насіння соняшника, масло

–          дині, кавуни, персики

–          селеру

  1. Не використовуйте рослинні препарати через можливість розвитку перехресних реакцій

–          при алергії на пилок бур’янів не рекомендовані трав’яні збори з ромашки, нагідок, мати-й-мачухи

  1.  При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
  2. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
  3. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

 Всі лікувальні і профілактичні  заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки алергологічного кабінету Вінницької МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловський).

Щодо пилкового прогнозу для Запоріжжя контактуйте із Малєєвою Анною, +380674355990, a.maleeva_1985@mail.ru. Керівник науково-дослідної аеробіологічної групи Запоріжжя – доктор біологічних наук, завідувач кафедри медичної біології Запорізького державного медичного університету, Приходько Олександр Борисович. роб. тел. 0612 343641.

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50.

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+