Алергопрогноз для міст України на 3-9 квітня 2015 року

Ризик виникнення симптомів полінозу наступного тижня буде низьким через опади, які прогнозуються по всій території України у різні дні. Так, на Півночі та на Заході (Луцьк, Рівне, Чернігів, Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Чернівці) країни дощ та сніг прогнозуються 3-6 та 8-9 квітня. У Центрі (Вінниця, Кіровоград, Дніпропетровськ) опади спостерігатимуться 3-4, 6-9 квітня. На Сході (Полтава, Харків, Запоріжжя) дощитиме щодня окрім 7 квітня. На Півдні країни опади спостерігатимуться 2-6 числа.

У сонячну суху погоду ризик алергії до пилкових зерен (п.з.) берези оцінюються як середній та високий, особливо – у містах Лісової зони (Київ, Чернігів, Луцьк, Рівне). Пилок вільхи та ліщини, цвітіння яких закінчується, викликатиме симптоми, здебільшого у тій-таки Лісовій зоні із низькою та помірною ймовірністю. Ризик алергії до п.з. решти дерев, зокрема, ясена, тополі, граба, верби, в’яза оцінюється у наступні дні як низький.

На півдні України та у Криму зберігатиметься ризик виникнення алергії до пилку рослин родини Кипарисові (туя, ялівець). Щоб оцінити ризик виникнення симптомів до пилку цих та інших рослин у Європі, перейдіть на сторінку України у Європейській аероалергенній мережі https://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html та натисніть за посиланням «завантажити карту Європи». У вікні, що відкриється, оберіть алерген та місяць, для якого потрібно визначити концентрації пилку.

Ризик виникнення симптомів до п.з. дерев буде підвищуватись під час прогулянок у парках, біля річок або озер, де часто ростуть осика та вільха, або при походах у ліс, де від зимового сну прокидається й решта названих дерев, що мають алергенний пилок.

Спори грибів зустрічатимуться у помірних та низьких кількостях (кладоспоріум, альтернарія, плеоспори, спори сажкових грибів), окрім аскоспор (лептосфаерія, фузаріум та ін.), концентрації яких будуть високими.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі:

 1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну погоду;
 1. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
 2. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
 3. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.
 4. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
 5. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок дерев (вільха,береза, ліщина, граб, дуб) не рекомендовано вживати:
 • мед, горіхи
 • вишні,черешні, полуницю
 • моркву, молоду картоплю
 • яблука, персики, абрикоси
 • березовий сік
 • коньяк
 1. При алергії на пилок дерев не рекомендовано вживати березові бруньки, вільхові шишки і препарати на їх основі, наприклад альтан, альтабор
 2. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
 3. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
 4. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.
 5.  Всі лікувальні і профілактичні  заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки алергологічного кабінету Вінницької МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловський).

Щодо пилкового прогнозу для Запоріжжя контактуйте із Малєєвою Анною, +380674355990, a.maleeva_1985@mail.ru. Керівник науково-дослідної аеробіологічної групи Запоріжжя – доктор біологічних наук, завідувач кафедри медичної біології Запорізького державного медичного університету, Приходько Олександр Борисович. роб. тел. 0612 343641.

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50.

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+