Алергопрогноз для міст України на 27 червня – 4 липня 2013 року

Основним алергеном українського повітря наступного тижня все ще залишаться злакові трави. Проте загальний ризик виникнення алергії до їх пилку будуть знижувати дощі, які йтимуть у всіх регіонах України майже кожного дня. Без опадів, і тільки у Центральній Україні, очікується лише уїк-енд. У решті днів ризик виникнення алергії до пилку злаків буде коливатись від мінімального до помірного.

У центральних та північних областях нашої країни більше всього у повітрі знаходиться пилку кропиви. Його алергенність для українців не є остаточно доведеною, проте через опади ризик виникнення алергії до цього виду пилку наступного тижня буде мінімальним.

Окрім цього, у помірних концентраціях у атмосфері з’явився пилок рослин родин айстрових, маренових та лободових, липи, щавлю, подорожника. При довгому перебуванні поряд із рослинами, що його виділяють, чутливі пацієнти можуть також відчувати симптоми алергії. Таким людям потрібно уникати різнотрав’я, навіть у вологу погоду, коли загальний ризик виникнення полінозу знижений.

Тепла та волога погода провокує появу у повітрі великої кількості спор грибів. Це, насамперед, кладоспоріум та аскоспори, які, втім, майже не є алергенними. Багато у повітрі альтернарії та епікокуму, які можуть підсилювати алергенну дію один одного. Є сажкові та іржасті гриби, оїдіум, торула, та ганодерма.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі:

1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну погоду;

1. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок

2. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.

3. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.

4. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.

5. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

– мед

– хліб, печиво, макарони, сухарі

– манну крупу

– варені ковбаси, сосиски

– пиво,віскі, пшеничну горілку

6. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар

7. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.

8. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

9. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідницькою групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50 10.

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+