Алергопрогноз для міст України на 26 березня – 2 квітня 2015 року

Дощі, що очікуються на всій території України у наступні дні, знизять ризик виникнення симптомів полінозу до пилку вільхи. Цей ризик найближчого тижня визначається як високий та помірний на більшості території України, окрім південних областей Чорноморського узбережжя.

Окрім вільхи пилкуватимуть тополя, в’яз, береза. Ризик виникнення алергії до її пилкових зерен (п.з.), особливо, з перших днів квітня, оцінюватиметься як високий та дуже високий: http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=2&month=4&tabber=6&time=1, особливо – у містах Лісостепової та Лісової зон (від північного кордону України до Кіровограда на півдні).

Ризик алергії до пилку вільхи можна оцінити, перейшовши за посиланням http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=1&month=4&tabber=6&time=1.

П.з. ліщини, яка вже відцвітає, тополі, верби, грабу, в’яза та клену, сезон якого лише починається, будуть знаходитись у повітрі у малих та середніх (тополя, осика, в’яз) кількостях, в тому числі – у містах Степової зони, що простяглась на півдні та південному сході України. Пилок рослин родини кипарисові (туя, ялівець) буде важливим алергеном Кримського півострова. На решті території України він може зустрічатись у низьких концентраціях.

Ризик алергії до п.з. ясена у Лісовій та Лісостеповій зонах оцінюється як середній: http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=4&month=4&tabber=6&time=1

Ризик виникнення симптомів до пилку дерев буде підвищуватись під час прогулянок у парках, біля річок або озер, де часто ростуть осика та вільха, або при походах у ліс, де від зимового сну прокидається й решта названих дерев, що мають алергенний пилок.

Найбільше наступного тижня пощастить тим чутливим до пилку рослин пацієнтам, які живуть у Полтаві та Харкові Тут дощі, які знизять концентрації усіх видів пилку, очікуються майже весь тиждень, 6 днів. У Полтаві – з 28 березня по 2 квітня, у Харкові – з 29 березня по 3 квітня. У Львові, та Кіровограді опади очікуються впродовж 5 днів ‒ з 28 по 31 березня, у Хмельницькому та Чернівцях – з 27 по 31 березня. Чотири дні, з 29 березня по 1 квітня, дощитиме у Києві та Чернігові (29 та 30 березня очікується сніг з дощем), та у Дніпропетровську та у Вінниці – з 28 по 31 березня. У Одесі дощитиме також чотири дні – 27-29 та 31 березня.

Однак у вологу погоду не слід розслаблятись людям, чутливим до спор грибів: концентрацій аскоспор, деякі з яких відомі своєю алергенністю (фузаріум, лептосфаерія), різко зростатимуть у дощову погоду. Окрім аскоспор, у повітрі спостерігатиметься  альтернарія, кладоспоріум, плеоспори, спори сажкових грибів. Їх концентрації залишатимуться низькими.

 

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі:

 1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну погоду;
 1. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
 2. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
 3. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.
 4. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
 5. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок дерев (вільха,береза, ліщина, граб, дуб) не рекомендовано вживати:
 • мед, горіхи
 • вишні,черешні, полуницю
 • моркву, молоду картоплю
 • яблука, персики, абрикоси
 • березовий сік
 • коньяк
 1. При алергії на пилок дерев не рекомендовано вживати березові бруньки, вільхові шишки і препарати на їх основі, наприклад альтан, альтабор
 2. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
 3. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
 4. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.
 5.  Всі лікувальні і профілактичні  заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки алергологічного кабінету Вінницької МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловський).

Щодо пилкового прогнозу для Запоріжжя контактуйте із Малєєвою Анною, +380674355990, a.maleeva_1985@mail.ru. Керівник науково-дослідної аеробіологічної групи Запоріжжя – доктор біологічних наук, завідувач кафедри медичної біології Запорізького державного медичного університету, Приходько Олександр Борисович. роб. тел. 0612 343641.

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+