Алергопрогноз для міст України на 25 липня-1 серпня 2013 року

Алергенна ситуація наступного тижня буде складною: у повітрі наразі знаходиться багато чинників сезонної алергії.

Так, нарощуватиме обертів сезон пилкування полину та амброзії. Проте, якщо пилок полину спостерігатиметься у повітрі у помірних концентраціях, особливо – у містах Лісостепу, то пилок амброзії – здебільшого у низьких. Виключення можуть скласти східні та південні регіони України, де амброзія пилкуватиме активніше – аж до середніх концентрацій п.з. у повітрі. Зміни концентрації пилку полину http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=7&month=7&tabber=6&time=1 та амброзії http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=6&month=7&tabber=6&time=1 можна подивитись на картах Європи, перейшовши за вказаними посиланнями.

Пилок злакових трав також все ще присутній у повітрі, але, переважно у низьких концентраціях. http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=5&month=7&tabber=6&time=1.

У великих кількостях у атмосфері міст центрального регіону країни спостерігатиметься пилок кропиви, зокрема, у Вінниці та Полтаві. На Півдні та на Сході він буде реєструватись у помірних та низьких концентраціях.

Два інших важливих аероалергени – п.з. рослин родин лободові та складноцвіті (пилок останніх за кладом схожий на алергени соняшника), – зустрічатимуться у повітрі у малих та помірних концентраціях. Ризик контакту з цими алергенами у чутливих пацієнтів збільшується на природі. Так само вищою у сільській місцевості або за містом є ймовірність контакту із п.з. подорожника та щавлю. Тому чутливим людям потрібно уникати різнотрав’я, навіть у вологу погоду, коли загальний ризик виникнення полінозу знижений.

Опади знижуватимуть концентрації алергенного пилку на Сході та Північному Сході країни майже щодня. У Центрі та на Заході дощів майже не прогнозують, на Півдні дощовим буде уїк-енд, який дозволить чутливим людям дихати на вулиці вільніше.

Волога та тепла погода сприяє активній появі у атмосфері й алергенних спор грибів. Особливо – альтернарії, яка спостерігатиметься у помірних та високих концентраціях упродовж всього тижня. Особливо – у містах лісостепу України. У високих та помірних концентраціях в атмосфері буде реєструватись й кладоспоріум та аскоспори. Спостерігатимуться копрінус, ганодерма, стемфіліум, пероноспора, периконія, спори іржастих та сажкових грибів.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря:

1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну;

2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок

3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.

4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.

5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.

6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

– мед

– хліб, печиво, макарони, сухарі

– манну крупу

– варені ковбаси, сосиски

– пиво,віскі, пшеничну горілку

при алергії на пилок бур’янів (полин, лобода, амброзія, соняшник) не рекомендовано вживати:

– мед, халву

– насіння соняшника, масло

– дині, кавуни, персики

– селеру

7. Не використовуйте рослинні препарати через можливість розвитку перехресних реакцій

– при алергії на пилок бур’янів не рекомендовані трав’яні збори з ромашки, нагідок, мати-й-мачухи

8. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар

9. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.

10. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

11. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+