Алергопрогноз для міст України на 23-30 квітня 2015 року

Тепла і сонячна погода наступного тижня, що встановиться по всій Україні, сприятиме виникненню симптомів сезонної алергії.

У містах Правобережної України та у Криму високим та помірним є ризик виникнення алергії до пилкових зерен (п.з.) граба. Підвищеним залишається і ризик виникнення симптомів до п.з. берези у містах Лісової та Лісостепової зон України (від північного кордону України до Кіровограду на півдні).

По всій країні, включаючи Степову зону, є ризик виникнення алергії до п.з. дуба. У повітрі реєструватиметься й пилок клену, тополі та ясена, хмелеграбу, верби, поодинокі п.з. дерев з родини розоцвіті (вишні, черешні, черемха).

Ризик виникнення алергії до п.з. берези http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=2&month=5&tabber=6&time=1  та ясена http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=4&month=5&tabber=6&time=1 можна оцінити, перейшовши за наведеними посиланнями.

Активне пилкування розпочинають і трав’янисті рослини, пилок яких поступово замінюватиме п.з. дерев у повітрі. Зокрема, наступного тижня у повітрі спостерігатиметься пилок кульбаби. Особливо небезпечною ця рослина є для малят, адже через свої відносно великі розміри п.з. кульбаби погано піднімаються у повітря, вражаючи дихальну систему низьких на зріст дітей, що бавляться на міських галявинах. У атмосфері реєструються також й поодинокі п.з. рослин родин хрестоцвіті та гречкові.

Дощі наступного тижня прогнозуються на Заході та на Півночі України від Львова, Чернігова (25, 27-28 квітня) до Хмельницького (24, 26, 28-29 квітня). 26-28 квітня дощитиме у Чернівцях. 24 та 29 квітня опади прогнозуються у Вінниці, а 27-го – у Житомирі. У ці в повітрі спостерігатимуться підвищені концентрації аскоміцетових спор (фузаріум, лептосфаерія, гельмінтоспоріум, оідіум). У теплу погоду підніматимуться концентрації кладоспоріуму, реєструватиметься альтернарія, плеоспора, спори іржастих грибів.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі (оновлено):

 1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну погоду;
 2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
 3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
 4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.
 5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
 6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок дерев (вільха,береза, ліщина, граб, дуб) не рекомендовано вживати:
 • мед, горіхи
 • вишні,черешні, полуницю
 • моркву, молоду картоплю
 • яблука, персики, абрикоси
 • березовий сік
 • коньяк

при алергії на пилок бур’янів не рекомендовано вживати:

 • мед, халву
 • насіння соняшника, масло
 • дині, кавуни, персики селеру
 1. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
 2. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
 3. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

 Всі лікувальні і профілактичні  заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки алергологічного кабінету Вінницької МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловський).

Щодо пилкового прогнозу для Запоріжжя контактуйте із Малєєвою Анною, +380674355990, a.maleeva_1985@mail.ru. Керівник науково-дослідної аеробіологічної групи Запоріжжя – доктор біологічних наук, завідувач кафедри медичної біології Запорізького державного медичного університету, Приходько Олександр Борисович. роб. тел. 0612 343641.

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50.

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+