Алергопрогноз для міст України на 2-9 травня 2013 року

На наступному тижні алергенна ситуація у Вінниці та в Україні в цілому буде залишатись неспокійною. Це пов’язано, насамперед, із пилкуванням берези та дуба. Так, активність берези, хоч і іде на спад, все ще залишається значною. Середні та високі значення концентрації пилкових зерен (п.з.) цієї рослини очікуються у повітрі міст центральної України та у Донецьку упродовж наступного тижня.

У більшості міст материкової України, включаючи й Крим, очікуються й високі та помірні концентрації п.з. дуба. У містах півночі України, включаючи Північний Схід (Полтава, Харків), кількість пилку дуба у повітрі може бути дуже великою.

На Лівобережжі України активним із середніми значеннями залишається і граб. Помірний рівень інтенсивності у більшості міст матиме пилкування клену, середніх значень сягатимуть концентрації низькоалергенного пилку ясеня та тополі. У повітрі також спостерігатимуться поодинокі п.з. в’язу, ліщини та вільхи.

Починають пилкувати й трави. У атмосфері реєструються поодинокі п.з. рослин родини хрестоцвіті та жовтцеві. Чутливим людям та дітям не рекомендується знаходитись й поблизу галявин кульбаби. Її пилок може бути алергенним. Через свої великі розміри він погано розповсюджується у повітрі, концентруючись безпосередньо над кульбабами.

Опади, що прогнозуються на західній та центральній частині Лівобережної України, у тому числі – і у Вінниці, – 3,4,5 та 7, 8 травня, знизять кількість пилку у повітрі, підвищуючи концентрації спор. Це, в основному, будуть аскоспори, спори кладоспоріуму та альтернарії, плеоспори та сажкових грибів. На решті території алергенна обстановка буде обумовлена переважно пилком названих рослин. Початок активної палінації злаків очікується за два тижні.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі:

1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну погоду;

1. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок

2. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.

3. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.

4. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.

5. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок дерев (вільха,береза, ліщина, граб, дуб) не рекомендовано вживати:

– мед, горіхи

– вишні,черешні, полуницю

– моркву, молоду картоплю

– яблука, персики, абрикоси

– березовий сік

– коньяк

6. При алергії на пилок дерев не рекомендовано вживати березові бруньки, вільхові шишки і препарати на їх основі, наприклад альтан, альтабор

7. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар

8. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.

9. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

10. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідницькою групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50 10.

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+