Алергопрогноз для міст України на 18-25 липня 2013 року

Після двотижневої перерви, алергопрогноз знову повертається до користувачів. Перерва у наданні сервісу була пов’язана із проведенням у Вінниці 11 Європейського курсу з основ Аеробіології, під час якого уся вінницька аеробіологічна команда обслуговувала учасників та викладачів Курсу, що з’їхались до нас з 17 країн. Вперше за 20-річну історію, захід був проведений поза межами адміністративної Європи. Репортаж про Курс можна подивитись тут: http://www.misto.vn.ua/ua/home/days/6204

Щодо алергенної обстановки у повітрі України, то вона, будучі стабільною у останні два тижні із переважанням у повітрі пилку злаків та кропиви, поступово змінюється.

У гру вступають алергени останньої, літньо-осінньої хвилі пилкування – амброзія та полин. Але якщо пилкові зерна амброзії у центральних та східних регіонах України будуть зустрічатись у повітрі поодиноко, або сягаючи нижньої межі клінічно важливого порогу у 10 п.з. на кубометр повітря то пилок полину реєструватиметься у повітрі у помірних концентраціях. Особливо – центральних та північних регіонах України.

Залишаються активними в Україні й злаки з кропивою. Концентрація пилку останньої набуватиме високих та надвисоких значень. Зміни концентрації злакових трав, активність яких в Європі та в Україні знижується, можна подивитись, пройшовши за посиланням: http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=5&month=7&tabber=6&time=1

Пилок подорожника, каштана, зонтичних та складноцвітих трав зустрічатиметься у повітрі поодиноко. Ці пилкові зерна, як і пилок злаків, можуть викликати алергію при безпосередньому їх вдиханні на природі. Тому чутливим людям потрібно уникати різнотрав’я, навіть у вологу погоду, коли загальний ризик виникнення полінозу знижений.

Опади знижуватимуть концентрації пилку у північних та центральних регіонах впродовж майже всього тижня, проте на Сході та Півдні країни опади не прогнозуються зовсім, або очікуються лише у окремі дні. Тому ризик розвитку полінозу, особливо – до пилку амброзії та полину,- у цих регіонах буде зберігатись.

Тепла погода компенсує відсутність опадів, і у повітрі України спостерігається дуже багато спор грибів, особливо – кладоспоріуму. Немало спостерігається й більш алергенної альтернарії, для якої нинішній час традиційно є періодом пікової споруляції. Побільшало у повітрі й алергенного епікоккуму, зустрічається стемфіліум, аскоспори, пероноспора, ганодерма, спори іржастих грибів.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря:

1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну;

2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок

3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.

4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.

5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.

6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

– мед

– хліб, печиво, макарони, сухарі

– манну крупу

– варені ковбаси, сосиски

– пиво,віскі, пшеничну горілку

при алергії на пилок бур’янів (полин, лобода, амброзія, соняшник) не рекомендовано вживати:

– мед, халву

– насіння соняшника, масло

– дині, кавуни, персики

– селеру

7. Не використовуйте рослинні препарати через можливість розвитку перехресних реакцій

– при алергії на пилок бур’янів не рекомендовані трав’яні збори з ромашки, нагідок, мати-й-мачухи

8. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар

9. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.

10. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

11. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+