Алергопрогноз для міст України на 17-24 липня 2014 року

Пилок злакових трав, концентрації якого у повітрі є низькими, http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=5&month=7&tabber=6&time=1 поступово замінюється пилком кропиви, але останній є малоалергенним для чутливих людей. Втім, таким людям не рекомендується багато часу перебувати деінде на природі або у захаращених ділянках міста з різнотрав’ям: в Україні починається пилкування полину – алергенні пилкові зерна (п.з.) цієї рослини будуть поодинокимі у повітрі наступного тижня. http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=7&month=7&tabber=6&time=1.

Поодиноким є й пилок рослин родини складноцвіті, розоцвіті, лілійні та подорожника. У помірних кількостях спостерігатимуться п.з. рослин родини лободові.

Якщо Ви плануєте відпустку у Європі, то карту ризику виникнення симптомів щодо певного алергена у необхідний період можна створити, обравши опцію «завантажити карту Європи», а потім – алерген та відповідний місяць на сторінці України у європейській мережі пилкової інформації http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html

Сприятливу алергенну обстановку в Україні наступного тижня покращуватимуть й дощі, що спостерігатимуться на більшості території країни, окрім північного сходу (Полтава та Харків) з 17 по 19 липня. У Полтаві буде суха погода, а у Харкові дощ прогнозується 21-22 липня.

Опади збільшуватимуть у повітрі концентрації малоалергенних аскоспор, зменшуючи кількість кладоспоріуму, концентрації якого будуть помірними. Окрім спор цих грибів у атмосфері спостерігатимуться альтерарія, епікокум, копрінус, пероноспори, спори іржастих грибів.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі:

  1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну погоду;
  2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
  3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
  4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.
  5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
  6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок дерев (вільха,береза, ліщина, граб, дуб) не рекомендовано вживати:

–                     мед, горіхи

–                     вишні,черешні, полуницю

–                     моркву, молоду картоплю

–                     яблука, персики, абрикоси

–                     березовий сік

–                     коньяк

при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

–          мед

–          хліб, печиво, макарони, сухарі

–          манну крупу

–          варені ковбаси, сосиски

–          пиво,віскі, пшеничну горілку

  1. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
  2. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
  3. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

Всі лікувальні і профілактичні  заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки алергологічного кабінету Вінницької МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловський).

Щодо пилкового прогнозу для Запоріжжя контактуйте із Малєєвою Анною, +380674355990, a.maleeva_1985@mail.ru. Керівник науково-дослідної аеробіологічної групи Запоріжжя – доктор біологічних наук, завідувач кафедри медичної біології Запорізького державного медичного університету, Приходько Олександр Борисович. роб. тел. 0612 343641.

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50.

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+