Алергопрогноз для міст України на 16-23 травня 2013 року

Основна новина наступного тижня для алергіків – в Україні розпочався сезон пилкування злакових трав. З цього моменту і аж до кінця літа пилок різних видів рослин цієї родини змінюватиме один одного у повітрі України. Певні концентрації п.з. злаків були зафіксовані ще минулого тижня, але найближчими днями концентрації названого пилку сягатимуть високих значень у містах Правобережної України.

На Сході та півдні України, де до неділі, 19 травня, очікуються дощі, п.з. злаків особливо дошкулятимуть алергікам з понеділка, 20 травня. Але позаяк алергенність пилку цих рослин дуже висока, чутливість можуть викликати навіть поодинокі зерна. Довгостроковий прогноз щодо зміни концентрацій пилку злаків в Україні можна подивитись тут: http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=5&month=5&tabber=6&time=1

Окрім злакових трав, пилок у повітря у середніх та вискоих концентраціях у повітрі більшості міст продукує волоський горіх, пилок якого має помірну алергенність. Є високими й концентрації п.з. рослин родини Соснових (ялина, сосна), пилок яких, втім, не вважається алергенним.

У атмосфері все ще зустрічаються й поодинокі п.з. рослин родин гречкові та жовтцеві, дуба, бузку, шовковиці та хмелеграба, що є родичем берези.

У зв’язку із вологою погодою у дощові дні у повітрі міст України буде багато аскоспор. У помірних концентраціях зустрічатимуться кладоспоріум та альтернарія, у низьких – спори іржастих грибів, плеоспори, копрінусу.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі:

1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну погоду;

1. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок

2. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.

3. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.

4. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.

5. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок дерев (вільха,береза, ліщина, граб, дуб) не рекомендовано вживати:

– мед, горіхи

– вишні,черешні, полуницю

– моркву, молоду картоплю

– яблука, персики, абрикоси

– березовий сік

– коньяк

при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

– мед

– хліб, печиво, макарони, сухарі

– манну крупу

– варені ковбаси, сосиски

– пиво,віскі, пшеничну горілку

6. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар

7. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.

8. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

9. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідницькою групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50 10.

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+