Алергопрогноз для міст України на 15-22 серпня 2013 року

На наступному тижні у повітрі центральних, східних та південних міст України побільшає пилкових зерен (п.з.) амброзії. Їх концентрації на півдні та у сході України будуть помірними та високими. У центрі – помірними.
Карту пилкового навантаження Європи у серпні, де є й інформація для України, можна подивитись тут: http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=6&month=8&tabber=6&time=1 Продовжується й активне пилкування полину, який має схожі із п.з. амброзії алергенні властивості, і тому часто пацієнти є чутливими до пилку обох типів. Зміни концентрації пилку полину можна подивитись, перейшовши за посиланням: http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=7&month=8&tabber=6&time=1
У атмосфері центрального регіону країни залишається помірна кількість п.з. кропиви (Вінниця, Полтава); у помірних та низьких концентраціях зустрічається пилок рослин родин складноцвітих (схожі на соняшник), злакових, зонтичних та щавлю. Концентрації п.з. лободових та конопляних наступного тижня можуть бути помірними та, навіть, високими. Ризик контакту з перерахованими алергенами у чутливих пацієнтів збільшується на природі. Таким людям потрібно уникати різнотрав’я, навіть у вологу погоду, коли загальний ризик виникнення полінозу знижений.
Активність злаків майже завершилась по всій країні – у повітрі зустрічаються лише їх окремі п.з., проте при перебуванні на відкритому повітрі все ще потрібно бути обережними і не контактувати із п.з. цих трав занадто близько. Прогноз щодо зміни концентрації пилку злакових трав можна подивитись тут: http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=5&month=8&tabber=6&time=1
Наступні дні погода сприятиме розповсюдженню пилку по всій країні: на тлі високої температури короткочасні опади посередині тижня прогнозуються лише у західних областях та у Криму. На північному сході країни дощовим буде 15 серпня.
Опади підвищать концентрації спор грибів у нинішній, передосінній, сезон, що й без того характеризується різноманіттям спор у повітрі. Помірними та високими будуть концентрації альтернарії, кладоспоріуму, аскоспор, копрінусу та сажкових грибів. Поодиноко зустрічаються епікоккум, стемфіліум, периконія, фузаріум, пероноспора, пуцинія.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря:
Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну;
Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.
Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:
мед
хліб, печиво, макарони, сухарі
манну крупу
варені ковбаси, сосиски
пиво,віскі, пшеничну горілку

при алергії на пилок бур’янів (полин, лобода, амброзія, соняшник) не рекомендовано вживати:
мед, халву
насіння соняшника, масло
дині, кавуни, персики
селеру

Не використовуйте рослинні препарати через можливість розвитку перехресних реакцій
при алергії на пилок бур’янів не рекомендовані трав’яні збори з ромашки, нагідок, мати-й-мачухи

При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.
Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.
Всі лікувальні і профілактичні  заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).
Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+