Алергопрогноз для міст України на 13-20 червня 2013 року

До основного повітряного алергена – пилку злакових трав, – в Україні приєднується пилок кропиви. Однак, жителям Заходу ці алергени мало дошкулятимуть через дощі, а на Сході та Півдні України, включаючи Полтаву, Одесу, Сімферополь, Донецьк, Запоріжжя та Дніпропетровськ, алергенна ситуація погіршиться після уїк-енду, коли закінчаться опади. І тільки у центрі України, включаючи Київ, з 14 по 20 червня прогнозується суха погода. Вона підвищить ризик виникнення алергії до пилку злакових трав від мінімального до помірного. Довгостроковий прогноз щодо зміни концентрацій пилку злаків в Україні можна подивитись тут: http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=5&month=6&tabber=6&time=1

Концентрації пилку кропиви, алергенність якого є низькою, будуть високими упродовж всього тижня у регіонах із сухою погодою. Оцінити ризик виникнення алергії до цього типу пилку можна, перейшовши за посиланням: http://www.polleninfo.org/UA/ua/aktuelle-werte.html?poll=15&month=6&tabber=6&time=1

У одиничних кількостях у повітрі спостерігатимуться п.з. подорожника, щавлю, рослин родини складноцвіті та гречкові.

Волога та тепла погода сприяла та надалі сприятиме появі у повітрі великої кількості різноманітних спор грибів, з якими може бути пов’язаний ризик виникнення алергії. Це, насамперед, аскоспори та копрінус. Кількість алергенних кладоспоріуму та альтернарії у повітрі помірна. Спостерігатимуться епікоккум, плеоспора, ганодерма, спори іржастих та сажкових грибів.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі:

1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо – у суху вітряну погоду;

1. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок

2. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.

3. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо – за містом.

4. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.

5. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:

– мед

– хліб, печиво, макарони, сухарі

– манну крупу

– варені ковбаси, сосиски

– пиво,віскі, пшеничну горілку

6. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар

7. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у морські, степові або гірські райони України, де активне пилкування дерев на даний час не спостерігається.

8. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам’ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

9. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз здійснюється аеробіологічною науково-дослідницькою групою Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки Вінницького алергологічного кабінету МКЛ №1 (завідувач Б.Стремедловській).

Ваші побажання щодо змісту і якості сервісу направляйте за адресою vrodi@mail.ru або телефонуйте +38 050 549 96 56, а також +38 096 350 50 10.

Добавить комментарий

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+